Skocz do zawartości

Blad ECN 190052


Gość waldekm

Rekomendowane odpowiedzi

Astra H 2006, 1.9CDTI, Automat, 400tys km

 

Witam

 

Tydzien temu, rano, po odpaleniu auta wyskoczyla mi kontrolka 'autko z kluczem'.

Zgasilem, sprawdzilem, blad ECN 190052.

Po jakichs 30 sekundach odpalilem na nowo, kontrolka zgasla i wszystko dzialalo normalnie.

Po tym ruszylem w trase 1400km bez problemu.

Od tego czasu kazdego ranka jest to samo.

- odpalam, kontrolka z autem i kluczem nie gasnie.

- gasze auto, zapalam natychmiast, kontrolka gasnie i wszystko dziala w najlepsze.

Przedwczoraj jadac do pracy (12km) auto zaczelo bardzo duzo spalac - zatrzymane zamiast 0,8l/godz ->5l/godz - i dymic niebieskim dymem,

po jakichs 5 minutach wszystko wrocilo do normy.

Nastepnego ranka blad sie nie ukazal, pomyslalem super, DPF sie wypalil.

Ale dziasiaj rano znow to samo co od poczatku :(

 

Czy ktos wie jak bardzo jest to powazny problem ?

I co nalezaloby zrobic ?

Czytalem w jakims artykule, ze trzeba przejechac sie na 4ce na 3000obr/min przez 15 minut i sie wypali sadza.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

W.M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Vectry tez mają problemy z tym błedem .. opis jest taki jak zacytuje z tamtego forum (sam nie sprawdzałem, czy taki jest) "Temperatura pow. wlot. mierzona przez czujnik temp. spalin (rząd 1 czujnik 2) nieprawdopodobna" .. pradopodobnie drugi czujnik temperatury ma jakies problemy z odczytem temperatury .. z tego co pamietam na czujnik temperatury na zimnym silniku (odczyt z samego rana) nie powinien różnić sie wiecej niż 3 C.

Jezeli błąd mówi, że temperatura jest nieprawdodpodobna .. to myślę sobie, że przeczyszczenie styków powinno pomóc.

Spradź, jezeli masz na czym jaki jest odczyt temperatury w chwili wystapienia błędów.

Pamietam kiedys, że odłączenie wtyczki dawał podobny opis błedu i temperatura wyskakiwała na 1000C (tak było ustawione).

Tak wiec polecam znaleźć czujnik temperatury 2 (to będzie prawdopodbnie ten przed DPFem .. drugi w kolejności) przeczyścic i obserwować.

Może skutkowac brakiem wypalania DPFa, zatkaniem filtra i samymi problemami. Wszystko zalezy czy bedzie oon wystepował tylko z rana .. czy zacznie sie pojawiać w trakcie jazdy. Sprawdź czy gdzieś kabelek nie jest uszkodzony, izolacja pęknięta itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzes,

 

Mysle ze masz racje.

A to dlatego, ze jakis roku tem jadac noca autostrada nadzialem sie na jakis stary urwany tlumik, ktory wyrwal mi sonde temp. DPFa.

Jesli moja pamiec mnie nie myli to wyskoczyl ten sam blad, ale jakos teraz nie skojarzylem.

Auto weszlo w tryb awaryjny i ani rusz.

Zaciagneli mnie do Opla i tam zalozyli "nowa" sonde temp.

Tyle ze nie mieli nowych sond to zamontowali z jakiegos starego auta i jakos tam dosztukowali nie dajac gwarancji.

Przy wymianie oleju widzialem ze byla to spora prowizorka, ale do tej pory nic sie nie dzialo.

Mysle ze z czasem cos tam zaczelo sie dziac i stad blad.

 

Dziekuje bardzo za odpowiedz i naprowadzenie mnie na slad.

Skocze do jakiegos elektryka zeby przejrzal i napisze jak sie to skonczylo.

 

W.M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedziec w ktorym miejscu, nie wiem jak opisac to miejsce.

Jak mi wymieniano olej to widzialem ta sonde, wygladala tak :
d0738eefc9e9222b75b86f20c2304f9e.jpg

Tylko ze kabelek byl za krotki i jest dosc napiety, nie wiem czy to nie sprawilo ze wtyczka sie poluzowala.

Nie udalo mi sie zlokalizowac gdzie jest wpieta ta wtyczka zeby ja przeczyscic i poprawic.

Po poludniu podjade na jakis kraweznik i sprobuje sfotografowac cala sprawe od poczatku do konca. I zalacze OK ?


Znalazlem fotke na necie, to jest dokladnie ten czujnik temperatury spalin DPF : 13-3.jpg

 

No i kabelek idzie gdzies do przodu auta i tam jest wpiety, i sadze ze trzebaby ta wtyczke przeczyscic i zobaczyc jaka bedzie reakcja.

Tylko nie jestem w stanie sie tam dostac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności