Skocz do zawartości

Ucieka płyn chłodniczy, podnosi się poziom oleju.


Gość ManiekManiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ManiekManiek

Witam. Posiadam Opla Astrę G, 1.7 DTI. Kupiłem ją 5 lat temu z przebiegiem 200 000 km. Obecnie ma 365 000.

Przez cały ten czas gdzieś uciekał mi płyn chłodniczy ale były to niewielkie dolewki więc dolewałem raz na miesiąc. Od kilku dni płyn niestety ucieka mi w zastraszającym tempie, wycieków żadnych nigdzie nie widzę, nagrzewnica wydaje się być sucha. Martwi mnie również to, że poziom oleju silnikowego na bagnecie podniósł się o około 1-1.5 cm... Wewnątrz zbiorniczka wyrównawczego na ściankach jest taka jakby jasna maź a pod korkiem silnika jest również taka szara/jasna maź...

Powiedzcie mi Panowie, czy to już oznacza, że trzeba rozbierać silnik? Jak może wyglądać kwestia finansowa takiej naprawy bo zastanawiam się czy w ogóle warto naprawiać to auto biorąc pod uwagę obecny przebieg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekManiek

Zapomniałem napisać. ta chłodniczka oleju była wymieniona zaraz po zakupie auta ponieważ był problem z olejem w zbiorniczku wyrównawczym. Była kupiona nowa, oryginalna za 550zł no ale z drugiej strony przejechała 165 000 km...

Edytowane przez ManiekManiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła (chłodniczka oleju) pewnie strzeliła.

kiedy strzeli chłodniczka to olej dostaje sie do wody .. a nie woda do oleju : SMILE :

 

 

Jezeli była by chłodniczka to olej do płynu a nie odwrotnie..

o Marek był szybszy nie doczytałem do końca : SMILE :

 

a odnosnie samego samego wycieku .. to co piszesz to moga by wie rzeczy .. standardoowo o czym pisza koledzy, uszczelka pod głowica .. ale trzeba pamietac równiez o obsadkach wtryskiwaczy .. przy wiekszych przebiegach zdarzało się, że uszczelnienie po prostu nie spełniało swoich założeń i był wyciek do wnetrza cylindra .. dlatego to tez warto sprawdzic .. :)

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ManiekManiek

Za chwile jadę wstawić auto do serwisu, jeszcze dziś mają się nim zajać. Powiedzcie mi, te obsady wtryskiwaczy to są takie małe gumowe uszczlki, zakładane po 2 na wtryskiwacz...? Troche to kosztuje-1 sztuka okolo 22zł a potrzebne jest (chyba?) 8 uszczelek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie .. obsada wtryskiwaczy to tuleja w który wkładasz wtryskiwacz .. ona jest wtłaczana do głowicy w jej proceasie produkcyjnym .. na dole uszczelniana jest na wcisk .. u góry sa oringi.

post-7223-0-32143200-1443087741_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie, nie .. obsada wtryskiwaczy to tuleja w który wkładasz wtryskiwacz .. ona jest wtłaczana do głowicy w jej proceasie produkcyjnym .. na dole uszczelniana jest na wcisk .. u góry sa oringi.

 

Te oringi lubią z czasem sparcieć i są winne uciekania płynu do oleju. Z chłodniczką oleju chyba jest odwrotnie. To olej idzie do płynu. Ja bym zaczął od oringów. Najtańsze z tych wszystkich rzeczy i szczerze sam to miałem przy przebiegu 260 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ManiekManiek

Witam ponownie. Przed weekendem odebrałem auto z serwisu, przejechałem około 300 km i wygląda na to że juz jest ok. Olej silnikowy wygląda na czysty i utrzymuje jeden poziom, płyn chłodniczy również chociaż niepokoi mnie ten biało szary nalot na ściankach zbiorniczka wyrównawczego (zbierał się tam zawsze), silnik wydaje się również troche mocniejszy.

Po rozebraniu silnika okazało sie że glowica była krzywa i strasznie zasyfiona nagarem olejowym, taką jakby smołą. Mechanik stwierdził ze chyba niezbyt czesto zmienialem olej ale wymienialem go co 15000km, półsyntetyk Mobil - nie za rzadko waszym zdaniem...? Wymienione zostały również wszystkie uszczelki.

Edytowane przez ManiekManiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności