Skocz do zawartości

Biały dym, drgania silnika


Gość Fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, juz nie daje sobie rady z moja astra... rece mi opadają co chwile coś jej sie dzieje, zrobię jedna awarie jest 2 następne. :-(

Moj problem jest taki, samochód miał wymieniane cale sprzęgło, dwu mase, symering na wale i jakąś metalowa uszczelka przy turbo taka malutka, to mechanik mi powiedział, wracając od niego poczułem ze auto niema mocy jechało bo jechało na 6 nie mogło sie uciągnąć, następnego dnia ruszyłem w trase w sumie ponad 200 km (auto sie męczyło nie jechało ) wracając do domu 30-km od domu nagle widzę biały dym w kabinie, z pod maski i za samochodem, myślałem ze zapalił mi sie silnik szybko zjazd zgaszenie silnika, maska w gore, a tam bialo jak nie wiem, nie moge określić miejsca skąd ten dym sie pojawił był dosłownie wszędzie, wraz z tym dymem silnik mial drgania niesamowite cos jakby w środku sie działo, mechanik ze mnie zielony nie mam pojęcia co moze byc, zakupiłem nie dawno przepustnice, czyścidłem egr, paliwo jest zawsze bardzo dobrej jakości, po tym wszystkim zapaliłem samochód, i sprawdziłem temp. silnika 66 stopni, mysle ze lekko ubyl plyn chłodniczy, ale za to wróciła pełna moc samochodu, a zarazem spalania poszło w dol samochód znów smiga jakby mial 10 km dopiero przejechane, az chce sie nim jeździć, prosze was o pomoc czemu takie cos mogło sie stac ? bialy dym nagle wszędzie dosłownie nagle i drgania silnika jaka moze byc przyczyna ??

 

a i jeszcze jedno zapalając samochód zaraz po tym dymie słyszałem jakby tss tss w silniku zaraz za chlodnica....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

 

 

rozwiazanie bylo takie pelen bak paliwa + 500 ml denaturatu problem rozwiazany, moze ktos bedzie mial podobny problem to ma rozwiazanie
juz dawno się tak nie ubawiłem .. czytając Twoje spostrzeżenia i sposób rozwiazania .. :) .. czekam na więcej .. hahahahaha .. zastanawiam się kiedy napiszesz znowu, ale chyba za niedługa chwilę. W każdym razie powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dawno się tak nie ubawiłem .. czytając Twoje spostrzeżenia i sposób rozwiazania .. : SMILE : .. czekam na więcej .. hahahahaha .. zastanawiam się kiedy napiszesz znowu, ale chyba za niedługa chwilę. W każdym razie powodzenia.

co w tym smiesznego ? jezeli pomoglo problem znikl to wytlumacz mi co jest tu nie tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl skąd opary pod maską silnika .. jezeli jak twierdzisz woda była w paliwie??

z rury wydechowej .. tez bzdura .. ale ma jakikolwiek sens .. ale pod maską?? z zamknietego układu komory spalania .. jak się stamtąd wydostał??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl skąd opary pod maską silnika .. jezeli jak twierdzisz woda była w paliwie??

z rury wydechowej .. tez bzdura .. ale ma jakikolwiek sens .. ale pod maską?? z zamknietego układu komory spalania .. jak się stamtąd wydostał??

moj samocho stoi 2-3 tygodnie potem 500 km jak jestem w domu i znow stoi, dym pojawial sie nagle wszedzie nawet w kabinie samochodowej z rury i spod maski, przed pojawieniem bialego dymu spalania nagle wzrastalo i to znaczoca a zarazem spadala moc samochodu, naprawde dziwne to wszystko, ale uslyszalem ze to co zrobilem mialo pomoz i od pukac nie ma do tej pory tego problemu, a samochod teraz jezdzi choc raz w tygodniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności