Skocz do zawartości

Biały dym, drgania silnika


Gość Fps

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pobawiła bym się tutaj we wróżenie : SMILE :

 

Twój opis wygląda tak jak by wydostawał Ci sie płyn chłodniczy, który gdzieś się zbiera. W dogodnej sytuacji (np przy mocnym skręcie) wylewa się na wydech zalewając przy okazji jakiś czujnik, kostkę coś związanego z elektryką. Stąd słyszysz syczenie spod maski i widzisz dużą ilość dymu. Ponieważ czujnik nie działa wówczas prawidłowo zapala się chceck, i auto traci moc. Po odparowaniu tego co się wylało auto wraca do normy.

 

Co do spalania to nie musi być nic nadzwyczajnego, auto na cheku wchodziło w tryb awaryjny stąd wyższe spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Twój opis wygląda tak jak by wydostawał Ci sie płyn chłodniczy, który gdzieś się zbiera.

 

http://forum.opel24.com/topic/73396-bialy-dym-drgania-silnika/?p=605345

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, wszystko znowu wrocilo do normy.... to auto to jest koszmar problem pojawil sie znow, zglebiam wiedze, i zostanie mi sprawdzenie uszczelko pod glowica innej opcji niema albo na zyletki ta astre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps ... nie na zyletki .. tylko trzeba sprawdzic co się dzieje ea nie wlewać denaturat i mysleć, że problem zniknie sam ..

Sprawdź kompresję .. sprawdź czy płyn chódzący nie zawiera spalin, sprawdź szczelnośc układu chłodzenia .. to sa trzy podstawowe test jakie musisz zrobić ..

a od ich wyniku .. i jescze pewnym obserwacji zalezy jak szybko uporasz się z samochodem.

poobserwuj czy wody na pewno nie ubywa w układzie chłodzenia (zaznacz markerem poziom na zimnym silniku i sprawdzaj na zimnym silniku co jakis czas ..

 

jezeli jej nie ubywa naprawdę .. to potrzeba poszukać gdzie indziej .. może masz zatkany odpływ z podszybia .. i co jakis czas po deszczu leci ci na tłumiki .. no ale silnik źle pracował to odpada raczej.

 

ten dym to leciał z spod maski i z rury wydechowej czy po prostu z tyłu za autem .. bo sie przeniósł dołem tam .. ?? czy prosto z rury .. jak parowóz??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps ... nie na zyletki .. tylko trzeba sprawdzic co się dzieje ea nie wlewać denaturat i mysleć, że problem zniknie sam ..

Sprawdź kompresję .. sprawdź czy płyn chódzący nie zawiera spalin, sprawdź szczelnośc układu chłodzenia .. to sa trzy podstawowe test jakie musisz zrobić ..

a od ich wyniku .. i jescze pewnym obserwacji zalezy jak szybko uporasz się z samochodem.

poobserwuj czy wody na pewno nie ubywa w układzie chłodzenia (zaznacz markerem poziom na zimnym silniku i sprawdzaj na zimnym silniku co jakis czas ..

 

jezeli jej nie ubywa naprawdę .. to potrzeba poszukać gdzie indziej .. może masz zatkany odpływ z podszybia .. i co jakis czas po deszczu leci ci na tłumiki .. no ale silnik źle pracował to odpada raczej.

 

ten dym to leciał z spod maski i z rury wydechowej czy po prostu z tyłu za autem .. bo sie przeniósł dołem tam .. ?? czy prosto z rury .. jak parowóz??

ten dym pojawia sie wszedzie do slownie, auto traci znaczoca na mocy cos go blokuje i to jak sie przepali nagle auto dostaje vigor, przez dlugi czas jezdzilem bez problemow, ale ostatnio chce spryskac szyby pusto ;o i dolalem wlasnie 2 dni temu i problem sie pojawil moze wlasnie gdzies ten plyn do spryskiwaczy mi sie gdzies dostaje i dlatego cale te dymy, ale dlaczego samochod traci na mocy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnie nie ma z tym żadnego powiązania .. oprócz tego, że ten płyn gdzieś sie leje i powoduje zwarcie w instalacji .. nie mam pojecia specjalnie brak mi pomysłu ..

jezeli brakuje Ci płynu to moze zbiornik jest dziurawy .. nie wiem .. naprawde nie wiem co to może być?? musiałbym to widziec i może wtedy na cos bym wpadł .. na razie nie widze żadnego wspólnego mianownika.

Edytowane przez grzes08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności