Skocz do zawartości

Corsa B 1.4 - Wysoka temperatura i ucieczka płynu


Gość mAsHER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Opla Corse B z silnikiem benzynowym 1.4, `96 rok.
Wczoraj podczas jazdy samochodem stałem w bardzo długim korku i już pod koniec poczułem dziwny zapach i spojrzałem na temp i okazało się, że już ponad 100 stopni, uruchomił się wentylator, korek się skończył i temp spadła poniżej 100 stopni. Dzisiaj rano wsiadłem do samochodu, przejechałem 10-13km i temperatura doszła do czerwonej kreski, zjechałem na stacje otworzyłem silnik i było można poczuć, że jest tam wysoka temperatura i zaczął zlatywać płyn z chłodnicy. Samochód odstawiony na razie na stacji i będę holował.

W czym może być problem ? Jakieś pomysły ? Rozszczelniona chłodnica ? Termostat ?

Proszę również o pomoc w zidentyfikowaniu tego elementu bo zauważyłem pęknięcie na nim, a dopiero zaczynam przygodę z samochodami.

post-48446-0-65492600-1444202459_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona kolektora wydechu.Szukaj skad wycieka płyn chłodniczy, moze to byc zwykłe pekniecie lub rozsczelnienie elementu z układu chłodzenia lub tez powazniejszej awari w postaci uszczelki pod głowica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zlatuje z chłodnicy, to widać jest uszkodzona, nowa kosztuje ok. 200 zł, wymienić da radę samemu pod domem. Można też ja dać do naprawy, ale jeśli pekła obudowa jak kiedyś u mnie to niestety tylko wymiana. Metalowe rzeczy da czasem radę pospawać. I zobacz, czy na pewno chłodnica, a nie jakiś wąż popuścił, guma zczasem parcieje i lubi cieknąć, szczególnie jak zauważyłem na tym ślimaku łączącym górę chłodnicy z termostatem. Czasem można zalepić dziurkę poxiliną do czasu wymiany, preparatów uszczelniających do chłodnic nie polecam wręcz odradzam bo zatykają kanały i wtedy dopiero są kłopoty.

A ten element to osłona kolektora wydechowego, nie musisz tego naprawiać, jak bardzo Cie irytuje to kup nową albo używke na szrocie ale wg mnie to zbędny wydatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro płyn zlatywał z chłodnicy,

to pewnie chłodnica do wymiany

(do weryfikacji temostat (a jak termostat

będziesz zmieniał, to pasowałoby też rozrząd,

bo on jest pod nim.,mam silnik X14NZ w oplu astrze f.,

u mnie non stop jest 95 stopni w trasie, a w korku 100.,

od 6 lat tak jest., mój silnik grzeje się i tyle, i nic nie można

poradzić, a u Ciebie od kiedy zaczęły sięte problemy?

wcześniej nie występowały) ?

na zdjęciu, jest pęknięta osłona kolektora wydechowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuje za szybką odpowiedź. Problem z taką wysoką temperaturą pierwszy raz zauważyłem lipiec/sierpień jak były temperatury w okolicach 35-37 stopniu, te upały co były ale to w sumie tylko raz. Kolejny raz był dopiero wczoraj i dziś.

 

Dobrze, że te pęknięcie to nic poważnego, to niech tak będzie nie przeszkadza mi to.

 

A co do wycieku wody to znalazłem zdjęcie chłodnicy i zaznaczyłem na czerwono skąd woda uciekała.

post-48446-0-83226200-1444204565_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź, czy to z obudowy chłodnicy kapie czy nie czasem spod metalowej opaski na wężu. Po kilku latach jak sie zdejmuje opaski to są spore wżery na wężach i stąd kapanie. Wąż kosztuje parę zł, opaska metalowa grosze a chłodnica 200 w górę więc warto sprawdzić dokładnie skąd cieknie.

Nawiasem chłodnice też trzeba regularnie czyścić, taka zasyfiona kurzem, owadami i błotem na pewno nie spełnia swej funkcji.

Edytowane przez zlotyorzech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawdz i natychmiast usuń nieszczelnosc.Bo własnie prze takie awarie lubi pasc UPG, a one sa dosc kiepskiej jakosci-bym powiedział jedyna wada tego silnika, pomijajac fatalnie umieszczonie termostatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłodnice niech poszuka, gdzieś na forum,

może ktoś sprzedaje, albo na złomie (są w dobrym

stanie,nie musi być nowa) - stara wytrzyma dłużej,

niż chiński zamiennik ). ale napierw te złączki zobacz,

jak piszą wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności