Skocz do zawartości

temperatura < 90


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam temperaturę silnika poniżej 90 stopni. Czy to normalne w zimie? Czy termostat jest walnięty? Bo zauważylem ze mi chyba troche więcej chleje niż wcześniej. Brak błędów w kompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Mam temperaturę silnika poniżej 90 stopni. Czy to normalne w zimie?

jesli jezdzisz po miescie to normalne ze przekroczy 90 stopni. jesli jednak podczas normalnej jazdy pow 90 to juz nie jest normalne, moze byc termostat lub tez nie, szczególy, szczególy prosimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temperaturę silnika poniżej 90 stopni. Czy to normalne w zimie?

U mnie też tak jest. Podczas takiej temperatury jaką mamy teraz to normalka. No chyba że często stoisz w korkach to wtedy przekroczy 90 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temperaturę silnika poniżej 90 stopni. ...zauważylem ze mi chyba troche więcej chleje

Witaj, lilo, potwierdzam słowa kolegi rafaln1- tez tak mam , a w korku potrafi się kilkakrotnie załączyć wentylator.Myślę więc, że wszystko jest O.K. i nie masz co się martwić :shock:

A to paliwo to może tylko sugestia? Chociaż ja przy zmianie opon na zimowe też mam "padniętą" statystykę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w corsie B 1.0 nagrzewa sie ladnie do prawie 92 st - nastepnie spada minimalnie ponad 90 - a pozniej juz utrzymuje sie stale na jakies 91 st - jedynie przy duzych mrozach jak wlacze jeszcze ogrzewanie kabiny to dlugo sie nagrzewa i widac ze znacznie wolniej wzrasta temperatura. jak jest tak ok 0 st to potrzeba gdzies ok 5 - 8 km aby termostat sie ootworzyl - do tego momentu chlodnica jest zimna - sprawdzcie to u siebie jak nagrzewa sie szybciej tzn ze termostat jest nieszczelny.

wczesniej tez tak mialem jak u was - ale sobie z tym poradzilem domowymi sposobami :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez znaczenia czy miasto czy trasa (w korkach nie stoje bo nie lubie :D ) mam ponizej 90 stopni. Jak pokrecilem sie troche na lodzie to mialem 94 stopnie, ale spadlo znow ponizej 90 jak przestalem. A wydaje mi sie ze jesienia mialem wyzsza temperature. jezdze z ciagle rozkreconym ogrzewaniem na maxa, bo nie grzeje jakos szalowo, a to paliwo to 5l starcza mi na 50 km. (10l na 100 km :shock: ) to chyba lekka przeginka.

nie mam pomyslu na to!

(a koszt termostatu 20 zł - oryginal - poznań)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

a to paliwo to 5l starcza mi na 50 km. (10l na 100 km )

Noooooo, żerna ta Twoja corsiarka ....ale ja nie wiem co z tym można zrobić (?)

trzymaj sie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ta zagwostka szczególnie dotyczy chyba astry F i corsy B szczególnie z silnikami 1,4 8v.

 

W asterce cały czas miałem przy niebiekim wskazówkę wyczyściłem czujnik i nic się nie zmieniło, wymieniłem termostat minimalna zmiana długie stanie w korku powoduje wzrost temperatury dopiero zamontowanie termostatu który nieco dłuzej "przytrzymuje" wodę w bloku

spowodował jakieś zmiany

 

w corsie mam ok 90st ale wczoraj zrobiliśmy sobie wycieczkę do Koła obejrzeć Asconę C w jedną stronę były kiepskie warunki więc jechałem ok.100km/h na autostradzie temperatura utrzymywała się ok 90-92stopnie w drodze powrotnej warunki znacznie się polepszyły dzięki temu mogłem sprawdzić jak nowy nabytek mojej kobiety sprawuje się w takich warunkach

 

i przy stałej ok. 140km/h temperatura wzrosła na 95stopni ...zapewne spowodowane to było większym wydatkiem energetycznym;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności