Skocz do zawartości

Wymiana silnika opel corsa c


Gość korsiwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum no i ten, do dzieła.

 

Pewnego pięnkego lipcowego dnia roku Pańskiego 2015 zakupiłem corse c z 2003 roku, od kolegi kolegi którego ojciec znał mojego ojca bla bla bla... Okazało się że gość pospolicie sprzedał mi bubla, skrótowo powiem tak.

 

Silniczek zalał se cwaniak doktorkiem i zdaje mi się że profilaktycznie wypierdzielił jeden z bezpieczników żeby check engine się nie zapalił. Pomijając już inne drobniejsze usterki tego auta. Po 200 może 300 kilometrach okazało się że auto na obrotach pluje olejem z wydechu, pojechałem z tym do warsztatu. Okazało się że kupiłem dotarciucha który żre olej i remont tego silnika kosztował by 2 razy tyle co zakup nowego i wymiana. Oczywiście pojeździłem sobie swoim dotarciuchem oglądajac dwie żółte kontrolki zmieniające się zależnie od humoru auta lejąc mu olej mineralny z tesco i po przejechaniu około 2.5 tys kilometrów silnik zaczął telepać autem ogólnie auto zaczęło gubić obroty i przełamywać biegi oraz żółta kontrolka zaczęła mrygać, ale do rzeczy.

 

Czy jest możliwość przełożenia silnika litrowego z opla corsy b do opla corsy c który również pracował w 1.0? A jeśli tak to czy pójdą w to jakieś dodatkowe koszta? Bo kurcze silnik z opla corsy B kosztuje tysiąc złotych mniej jak by nie patrzeć a kiedyś słyszałem jakąś teorie że można, proszę o odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Można wykonać swapa z X10XE NA Z10XE i z Z10XE na X10XE:) czyli z Corsy B do C i z Corsy C do B - Nie ma żadnych różnic ale warunek jest jeden: trzeba przełożyć cały silnik! bo jak chcesz przełożyć sam krótki silnik to życzę powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można przełożyć silnik z corsy B do C i na odwrót czyli silnik X10XE na miejsce ZX0XE, słupki są te same, komputer podejdzie, W twinporcie jest więcej czujników i tu raczej byłby problem z przekładką i zamianą z Z1OXEP na X10XE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj silnika z pomiarami ciśnień sprężania i gwarancją rozruchową . Na w miarę sprawny x10xe i z10xe jest trudno trafić , bo tak jak wspomniałem te jednostki lubią brać olej .

Kiedyś sam wymieniałem taki silnik w corsie b .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jestem trochę w kropce... A ten, remont w moim przypadku ma jakiś sens? Bo szerze mówiąc to widzę że duże ryzyko z tymi silnikami, tym bardziej dla gościa który się na tym mało co zna.

Edytowane przez korsiwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zbadałem sam to olej na bagnecie jest cały czarny - jeżeli to coś wam mówi... a ten tak wyczytuje że ten opel ogólnie był produkowany w 3 różnych silnikach a u mnie jest zdjęta pokrywka... Jak sprawdzić jaki miałem dokładnie w nim silnik? (jak to coś pomoże to jest to wersja 3 drzwiowa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności