Skocz do zawartości

Oring pod Disem


Gość Adasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

otóż mam taki problem. poci mi się silnik z prawej strony pod modułem, obstawiam ze jest to Uszczelka rozdzielacza aparatu Zwane (Oring pod disem). Chce dokonać wymiany tego oringu w Corsie B 1.4 8v i z tego co ludzie pisz, mówią jest to prosta operacja 10,20min tylko najważniejsza rzecz o którą mi tak właściwie tu chodzi czy nie przestawi sie zapłon jak zrobie to w taki sposób jak tutaj piszą --->http://staremko.el-site.com/wymiana-oringu-pod-modulem-zaplonowym-disem-x16sz-vt219.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to właśnie sprawdzić jaki mam kod silnika. Mogę ci podać dane może będziesz wiedział ty; Opel Corsa B 1996rok 1.4 8v 44kw i z tego co widze na stronie to pokazuje że 1.4 44kW 8V C14NZ/X14SZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj smiało, nic nie przestawisz : SMILE : .To x14sz, jeden z najlepszych w corsie b moim zdaniem silników opla, więc o niego dbaj : SMILE :

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo problemow z zapłonem jak sie przestawił : SMILE : miałem już go dość po spalaniu 20/100 na szczęście został ustawiony i śmiga jak należy. kupiłem go z tego powodu że podoba mi się ten silniczek bez kolizyjny : SMILE : a Auto jak na swój wiek jest zadbane mega i było garażowane : SMILE : jak chcesz podeśle na priv parę fotek jak lubisz corsy. Z góry dziękuje za pomoc! więcej takich dobry ludzi jak ty trzeba! dziękóweczka ;)

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przestawił sie Ci zapłon? Czujnik spalania stukowego decyduje o przyspieszeniu badz opóznieniu zalonu.Miałem astre F tylez ze z x16sz i wspominam najmilej to auto(jeździ do tej pory u chrześniaka),poza czyjnikiem temp(do ecu) i UPG nie było nic wymieniane i nic nie robione przy silniku.Obecne cdti przy tamtym to jakas masakra, cały czas jakies drobne usterki(ale tez bez powazniejszych)

 

Ps.Jezeli masz cewke dis nie ma możliwosci przestawienia/ustawienia zapłonu.

Ps 2 1.4 nie jest bezkolizyjny

Ps 3 Było wstawic fotki na forum, coraz mniej jest cors b, niech zostanie dla potomnych : SMILE :

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel wymieniał rozrząd. tzn oddał do warsztatu i było krzywo przykręcone koło pasowe po czym mógł się jakoś przestawić? Ale raczej źle ustawili jak zakładali. Samochód odmawiał posłuszeństwa przechodził w tryb awaryjny po czym wyskakiwał CHECK - Zakłócenia spalania stukowego. Wtryskiwacz który podaje prosto na przepustnice tryskał jak woda z kranu i strzały z wydechu.

W tej Corsiance jak strzeli rozrząd to nic się nie stanie, nowy pasek i można jechać dalej.


Moja Corsianka

post-47764-0-31482300-1445374771_thumb.jpg

post-47764-0-48797800-1445374776_thumb.jpg

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.6 8V tak, ale w 1.4 8V nie ma tak kolorowo jezeli chodzi o bezkolizyjnosc...Jezeli było zle załozone koło tak, bo czujnik wału jest tez odp za zapłon.

W poprzedniku byla mozliwosc przestawienia zapłonu przez aparat zapłonowy , w sz nie ma takiej mozliwosci, jezeli prawidłowo ecu jest za to odpowiedziane.

 

Ps.Zdjecie silnika z Twojej corsy?

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności