Skocz do zawartości

Temperatura silnika 1.4 twinport ecoflex


malyaviator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chciałbym zadać pytanie w kwestii temperatury silnika.

Otóż w moim przypadku temperatura nigdy nie osiągała wskazania 90st tylko utrzymywała się lekko powyżej 80st czasem podczas jazdy z górki wskazówka schodziła poniżej 80st.

 

Zdecydowałem się wymienić termostat na nowy (GATES) i sytuacja wygląda identycznie - podczas jazdy temp w okolicach 80st.

Dodatkowo zauważyłam iż po włączeniu ogrzewania (podczas spokojnej jazdy) temperatura spada poniżej 80st.

 

 

Czy jest to normalne zjawisko czy muszę szukać dalej rozwiązania problemu?

 

 

Pozdrawiam i życzę spokojnej jazdy w ten weekend

 

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Termostat zmieniłem na nowy i nic się nie zmieniło.

 

Stary wrzuciłem do gara i zagotowałem i wg wskazań termometru otwiera się przy 92-94 stopniach czyli jest ok a na wskaźniku nigdy tyle nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o czujniku ale co może powodować takie szybkie spadki temperatury.

 

Układ jest odpowietrzony - gdy był zapowietrzony nie było żadnych wskazań temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt nie powiedział że te wskaźniki na liczniku są dokładne.

Najlepiej sprawdzić podłączając pod komputer temperaturę do ECU. Tu bym zwrócił uwagę większą, na desce masz tylko zbliżoną.

A czy kolega bierze pod uwagę uruchomienie ogrzewania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt nie powiedział że te wskaźniki na liczniku są dokładne.

Najlepiej sprawdzić podłączając pod komputer temperaturę do ECU. Tu bym zwrócił uwagę większą, na desce masz tylko zbliżoną.

A czy kolega bierze pod uwagę uruchomienie ogrzewania?

 

Jak uruchomię ogrzewanie na max nadmuch powiedzmy poz 2 lub 3 to podczas jazdy temp spada poniżej 80 st na wskaźniku. A powietrze leci gorące.

 

Słyszałem też że można sprawdzić temp płynu przez testmode (ukryte menu) tyle że u mnie non stop jest wartość 73st

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

73 masz cały czas na postoju przy wyłączonym silniku

gdy silnik uruchomiony powinno wskazywać właściwą...

Wczoraj dowiedziałem się o tym menu.

 

Zapaliłem silnik i podczas stania w korku uruchomiłem to menu i wartość było stała 73st

Panowie tak nawiązując do tematu czy kolor wtyczki czujnika temp ma znaczenie.

W sprzedaży znalazłem dwa czarny i jasno niebieski.

Edytowane przez malyaviator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak uruchomię ogrzewanie na max nadmuch powiedzmy poz 2 lub 3 to podczas jazdy temp spada poniżej 80 st na wskaźniku. A powietrze leci gorące.

 

Słyszałem też że można sprawdzić temp płynu przez testmode (ukryte menu) tyle że u mnie non stop jest wartość 73st

Wiadomo, że temperatura spada jak puścisz ciepłe powietrze bo zabiera ciepło z obiegu, puść sobie zimne a temperatura powinna trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności