Skocz do zawartości

Temperatura silnika 1.4 twinport ecoflex


malyaviator

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że temperatura spada jak puścisz ciepłe powietrze bo zabiera ciepło z obiegu, puść sobie zimne a temperatura powinna trzymać.

To jest logiczne ale normalna temperatura powinna być około 90st tak, bez znaczenia czy grzejesz czy chłodzisz w środku, od tego w układzie jest termostat.

 

Z tym że teraz temp na dworze jest około 7-9 stopni, aż się boje co będzie przy -10 -15... silnik podczas pracy będzie robił kostki lodu.

 

Słyszałem że Ople miały problemy z dogrzaniem silnika ale nie myślałem że az takie.

Poprzednie auto jakie miałem do nissan almera (diesel) i przez 7 lat nie nie wiedziałem że ze strony ukł chłodzenia mogą być jakieś problemy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To jest logiczne ale normalna temperatura powinna być około 90st tak, bez znaczenia czy grzejesz czy chłodzisz w środku, od tego w układzie jest termostat.

 

Z tym że teraz temp na dworze jest około 7-9 stopni, aż się boje co będzie przy -10 -15... silnik podczas pracy będzie robił kostki lodu.

 

Słyszałem że Ople miały problemy z dogrzaniem silnika ale nie myślałem że az takie.

Poprzednie auto jakie miałem do nissan almera (diesel) i przez 7 lat nie nie wiedziałem że ze strony ukł chłodzenia mogą być jakieś problemy...

Dlatego napisałem wcześniej że jedyny sposób na sprawdzenie jest podpięcie pod komputer diagnostyczny.

Czy masz to autko od początku że masz pewność że nikt wcześniej nie robił jakichś modyfikacji.

Ople z dieslami mają problem z dogrzewaniem, Pb jest lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzeję i jakoś temperatura stoi..

raz miałem przypadek że temperatura spadała - ale to było auto na rynek hiszpański użytkowane w polsce


czy termostat gates'a jest oryginalny? bo czasem z nieoryginalnymi termostatami tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzeję i jakoś temperatura stoi..

raz miałem przypadek że temperatura spadała - ale to było auto na rynek hiszpański użytkowane w polsce

czy termostat gates'a jest oryginalny? bo czasem z nieoryginalnymi termostatami tak jest.

Gates to zamiennik.

 

Oryginał ma tylko logo GM

Edytowane przez malyaviator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na czujnik robie takie w pracy i wiem że potrafia wariowac najlepiej to podmienić dla sprawdzenia albo sprawdzić miernikiem jaki jest opor. Kolor może robić różnice ale nie musi jeśli producent ten sam a kolory inne to czujnik też inny

Edytowane przez czesterbial

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Ja zawsze kupowałem wahlera i nigdy żadnego problemu nie było . a jak szybko Ci się nagrzewa do tej temperatury może problem tkwi w wskazniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się długo nagrzewa.Wymieniałem termostat na Wahlera i jest trochę lepiej.Ale wskaźnik też przekłamuje o kilka stopni w porównaniu ze wskazaniami na Op-comie.Temp. 80 st.C przy ok.0 st.C na zewnątrz osiąga po ok.5-6 km jazdy.Musisz się do tego przyzwyczaić.Za to w lecie w korkach jest nie do przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności