Skocz do zawartości

Corsa 1.4 8v pracuje jak traktor


Gość Adasioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Samochód pokazuje dziwne objawy. Z dnia na dzień autko odpala na dotyk ładnie pracuje do dn dzisiejszego. Chciałem sobie dorobić i pilnuje na nocke w samochodzie. Jest trochę zimno to odpalam corse ładnie chodzi grzeje gorąco raz, drugi, trzeci a za czwartym odpalam i silnik klekocze jak traktor nie wiem czemu nie było nigdy takich objawów. Wie ktoś czego to wina ? I czemu taki nagly objaw ?Co robić żeby nie rozwalić silnik ?

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 0 błędów po dodaniu trochę świeżego oleju klekotanie leko ustępuje. Olej po rozgrzsniu traci swoją zawartość moze ? Lipny Ole, orlen 15w40 mineralny ? Wymienić na mobil1 15w40?

Dodam jeszcze ze jam wracałem do domu klekotanie ustąpił około 6. Jak Dojechalem zostawiłem odpalonym samochód az do włącznie sie wentylatora i nic nie klekotalo. Silnik ladnie pracował.

Znalazlem podobny filmik na YT jak u kogoś klekocze.Tak klekotał silnik jak tutaj u kogoś na filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=KOQfUutyASQ

Tylko u mnie na czystej benzynie 1.4 8v

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece niedawno wymienilem z 2tys temu. Sprawdzalem jak oglądałem na każdym przewod to silnik jeszcze inaczej pracował. Na każdym cylindrze pracuje. Tylko sa te stuk. Ogolnie samochód ładnie chodzi. Np pojee teraz odpalić i będzie śmigać. Co innego jak rozgrzeje silnik wyłączeniem rozgrzeje ponownie wyłączeniem i tak za którymś razem odpale i będzie klekotal miałem tak dopiero dwa razy dziś nad ranem i wczoraj nad ranem. Poprzedni produkt właściciel lal 15w40 Mobil1 a ja zalalem orlen 15w40 mineralny. Moze to byc przyczyną ?

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory klepią, do wyregulowania, kto leje olej 15w40 do takiego silnika? nie istotne czy mobil1 czy inny! taki olej to do poloneza albo starego fiata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel taki lal i taki sam wlewam, tylko Orlena a nie Mobil. A zmienić teraz to chyba nie wypada. Przy wymianie oleju jaki wlać? polecacie coś teraz ?

Edytowane przez Adasioo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest faktyczny przebieg tego auta? jak jest taka sama klasa oleju to możesz zalać nawet Elfa, silnik ma apatetyt na olej? pytam z ciekawości...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te auto posiadam dopiero pół roku. Oleju mi ubywało przez Oring pod disem. Oring wymieniłem i sprawdzam czy nie ubywa. Przebieg ma 140tys na liczniku a jaki jest prawdziwy to nie wiem. Facet proponował mi go sprawdzić że to realny niby. Ale myślę że coś bierze oleju. Ja dolewałem sporo oleju jak mi uciekał z pod modułu.

Edytowane przez Adasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności