Skocz do zawartości

Signum 2.0t ucieka płyn chłodniczy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, tak jak w temacie, co jakiś czas muszę dolać płynu chłodniczego, ponieważ gdzieś go ubywa :/ miał z Was ktoś taki problem? czy może na to mieć wpływ wadliwy termostat? jak sprawdzić co jest bezpośrednią przyczyną? (mam nadzieję, że to nie uszczelka pod głowicą) :/ pozdrawiam Basia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rouzmiem jak mamy Ci pomoc

znika plyn to wypada poszukac wyciekow

termostat nie ma nic do ubytkow

moze to byc uszczelka pod glowica

na odleglosc tego nie sprawdzimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Warto sprawdzić na zimnym silniku, rano, jak wąż się skurczy to czasem mocniej kapie, można też podłozyć pod auto na noc kawałek tektury i będzie widać jesli kapie, latarka w rękę i dokładnie przejrzeć węże i chłodnicę, jak masz możliwość to na kanale od spodu. Najczęściej cieknie na wszelkich trójnikach, ale i czasem bywa tak, że wąż cały jest popękany ze starości i może nawet strzelic podczas jazdy. Jeśli w zbiorniczku płynu chłodzącego nie ma oleju, to uszczelki bym nie podejrzewał. Ona daje objaw w postaci kłebów białego dymu, nie myl z parą wodną która teraz jest widoczna podczas mroźnych poranków. Niestety nic więcej tu nikt nie wymyśli, samemu trzeba poszukać przecieku. Jak wszystko szczelne i uszczelka nie daje objawów to pozostaje nagrzewnica ale to w kabinie by było mokro pod tunelem środkowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam podepne sie do tematu ma signum 2 turbo Gaz. UBYWA MI PLYN przejade jakiesz 600km i musze dolać jakiesz 2cm w zbiornicku ma to jakis pomysł olej nie dolewam ani nie UBYWA.

Juz tak mam prawie pół roku.niekiedy czuje zapachy po zaczymaniu ałta nic nie zauwarzylem jakies wycieki. Ma tos jakis pomysł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ubywa to jest wyciek - wybacz ale bez autka to my możemy tylko gdybać.

Najlepiej sprawdzić wszystkie połączenia, przewody elastyczne i arterie, dobrze jest to robić na kanale czy podnośniku - silnik musi być ciepły i najlepiej w ruchu.

Nie jest to duży wyciek ale ja taki miałem jak kuny sobie sprawdzały ząbki na przewodzie do nagrzewnicy - dopiero przy innej robocie wyszło że przewód się poci a płyn kapał na gorący wydech i pod autkiem na asfalcie śladów nie było.

Warto też sprawdzić podłączenie reduktora jak i nagrzewnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzienki za pomysł w wolne dzien to zobacze kiedys oglondalem alto w kanale nic nie widziałem chodzi mi tez nagzewnica po glowie ale pod wycieraczkami jest sucho tez wycytałem ze trujniki z gazu plastikowe zmienic na metalowe ale gazownik muwił ze po co jak mam z brc,i niby som dobre.Glowa boli juz od myslenia mam nadzieje ze to nie uszczelka. Co mozna jeszcze sprawdzić i jak nie jestem mechanikiem sam sobie radze lubie przy ałcie pomasterkowac. Pozdrawiam
Sorki za pisownie klikam na telefnie

 

 

 

Wielu ludzi pisze z telefonu.

A to ciebie nie zwalnia z poprawnej pisowni.

Wyłącz słownik i pisz poprawnie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby niedużo znika, szukaj na połączeniach białego osadu, tu prawdopodobnie ucieka.

 

No i pisz zrozumiale, włącz słownik polski a nie ślunski. :D

Edytowane przez ja37

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć - przy niewielkim przebiciu (początek padania UPG) właśnie niewielki ubytek.

Ale pamiętaj że zanim zdejmiesz czapę to sprawdza się najtańsze opcje, wymiana UPG do tanich nie należy.

 

I w końcu pisz po polsku - bo to co piszesz źle się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności