Skocz do zawartości

Climatronic - nie działa, nie chce się włączyć, nie reaguje


Rekomendowane odpowiedzi

Gość volverinne27

Witam wszystkich użytkowników,

 

szukałem na forum ale nie znalazłem nic. Jeżeli temat już był to proszę o link.

 

W mojej Merivce pojawił się problem z climatronic-iem. Mianowicie samochód używam rzadko. Najczęściej stoi cały tydzień i wyjeżdżam w weekendy. I już ostatnie 3 weekendy po włączeniu nie zapala się w ogóle climatronic- nie działa w ogóle ani klima ani dmuchawa. Próbuję na wszystkie sposoby ale nie reaguje na ruch pokrętłami ani przyciskami. Jest to trochę irytujące bo w tym okresie jesienno-zimowym parują od razu szyby :zalamany: Natomiast po przejechaniu różnie ostatnio np około 25-30 km climatronic się załącza. Nie wiem co może być tego przyczyną- czy po prostu coś tam się nagrzewa i dlatego się włącza? Znajomy elektryk powiedział mi, żebym szukał innego panelu. Koledzy może się ktoś już z tym spotkał? Sam myślałem, że może to wina tego czujnika nasłonecznienia, który jest na desce rozdzielczej pod szybą.

 

Bo sam nie wiem czy faktycznie szukać innego panelu? czy wina może leżeć w czym innym? Dodam że jak się włączy po jakimś bliżej nie stwierdzonym czasie to działa później po każdym włączeniu samochodu i działa bez problemu.

 

Dodatkowo od razu zapytam czy jeśli wymienię climatronic na inny to wystarczy go podpiąć na odłączonym akumulatorze czy trzeba go jeszcze jakoś skonfigurować?

Pytam bo elektryk też powiedział mi, że trzeba to skonfigurować.

Edytowane przez volverinne27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zawilgocenie styków przez to że długo stoi?Po zagrzaniu styki wysychają i poprawia się kontakt.Może nie trzeba wymieniać lecz wystarczyłoby rozebrać panel i wyczyścić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość volverinne27

Może po prostu zawilgocenie styków przez to że długo stoi?Po zagrzaniu styki wysychają i poprawia się kontakt.Może nie trzeba wymieniać lecz wystarczyłoby rozebrać panel i wyczyścić.

Ok tylko powiedz kolego jak wyciągnąć ten panel? trzeba wyciągnąć radio? pytam bo jestem trochę laikiem ale chętnym do nauki : SMILE : może ktoś ma jakiś filmik jak wyciągnąć ten panel?

lub jakąś instrukcje jak krok po kroku to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności