Skocz do zawartości

Dorobienie kluczyka + kodowanie + programowanie centralnego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Opiszę swój problem, może ktoś coś podpowie lub miał taki przypadek. Kupiłem Ople Merivę 1.4 z 2006 roku model na 2007 rok.Przy samochodzie był 1 kluczyk nieoryginalny, dorobiony, bez pilota i oryginalna obudowa kluczyka z pilotem bez grota.

Postanowiłem dorobić drugi kluczyk i po dorobieniu tego kluczyka pojawił sie problem, ten kluczyk otwiera i zamyka drzwi, lecz niestety nie przekręca stacyjki.

Ten dorabiany kluczyk był robiony na 3 sposoby,

1. Na takiej specjalnej maszynie która zeskanowała ten kluczyk który mam i wyfrezowała surówkę.

2. Na innej maszynie która skopiowała przy pomocy kopiału, odwzorowała ten kluczyk który mam i który działa.

3. Na maszynie która dorabia kluczyki na podstawie kodu fabrycznego.

Żaden z tych trzech dorobionych kluczyków nie przekręca stacyjki, a w zamku drzwi działa bezproblemowo.

Mój kluczyk wygląda tak.

http://allegro.pl/obudowa-pilota-kluczyk-opel-astra-iii-h-corsa-d-2p-i7133917694.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że nie przekręca stacyjki? Nie odpala auto? Był kodowany kluczyk do immo?

 

No tak normalnie nie da się przekręcić stacyjki.obrócić kluczyka. Do tego dorobionego kluczyka przełożyłem płytkę z oryginalnego kluczyka. Pilot jest dobry bo wszystkie funkcje, takie jak centralny zamek, działają.

Edytowane przez Todek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo majstrowane w stacyjce albo we wkladkach w drzwiach. Trzeba dograc jedno albo drugie. Chyba jednak lepiej wkladke z stacyjce. To prosta robota. Wyciagnac wkladke kluczem ktory przekreca stacyjke a potem nadziac juz wlasciwy klucz na wkladke i zapadki doszlifowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co za klucznik to dorabiał że nie sprawdził na miejscu działania.

Ja bym reklamował.

Drugą opcje podał kolega Wesoły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co za klucznik to dorabiał że nie sprawdził na miejscu działania.

Ja bym reklamował.

Drugą opcje podał kolega Wesoły.

No sprawdzał, spokojnie. Nic nie płaciłem za dorabianie. miał coś tam jeszcze posprawdzać i się odezwać, ale na razie cisza.

Edytowane przez Todek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, wyjąłem wkładkę stacyjki, trochę się pobawiłem pilniczkiem i ten nieszczęsny kluczyk zaczął działać prawidłowo, przekręca stacyjkę. Niestety nie odpala samochodu, albo odpala i po chwili auto gaśnie. Zapewne jest to jakiś problem z immo. Czy da się jakoś dostroić kluczyk do immo w domowych warunkach, czy też potrzebna jest pomoc specjalisty. Pilot w kluczyku działa prawidłowo, centralny zamek działa prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności