Skocz do zawartości

Astra II y17dt, ropa w oleju.


Gość Fifok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromne problemy z moim autkiem, jakiś czas temu zauważyłem że poziom oleju przekroczył stan dwukrotnie.

 

Samochodzik oddany do mechanika na korku i pokrywie zaworów biały osad + w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego, czarna jak smoła maź. Diagnoza tuleje dyszy wtryskiwaczy i oringi, wszystko wymienione. Pojeździłem z miesiąc stan oleju znów się podnosi, jednak białego osadu brak i płyn chłodniczy czyściutki, ma delikatne oczka jak w rosole, ale to pewnie pozostałości po starej awarii.

 

Znów do mechanika, diagnoza wtryski. Wtryski wymienione miedziane podkłatki również i wszystkie pierdoły. Dziś zaglądam pod maske, sprawdzam stan oleju, a tam dwa razy za dużo i rzadziutki aż z bagnetu kapie.

 

Jak myślicie panowie co jeszcze boli ten silniczek? Coś poza wtryskami może pluć ropą do oleju? Może mechanik dał ciała? To dobry znajomy, lecz mylić się jest rzeczą ludzką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo gdzieś ze te isuzu mialy problemy z tulejkami w glowicy. Tam na tych tulejkach sa gumki. Puszczaja one i miesza sie to wlasnie bo jakby kolo siebie biegnie uklad olejowy i wtryski.

A tym ze mam nadzieje ze sprawdzales chlodniczke/wymiennik ciepla miedzy olejem a plynem chlodzacym. Masz tu pryz scianie grodziowej przy aku bo to tez potrafi zawodzic i tez beda takie objawy.

Na neci emasz filmik jak jakis rusek wyciaga takim zmyslnym wlasnym sprzetem te tulejki i po tej naprawie masz juz spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty dyszy wtriskiwaczy zostały wymienione na nowe miesiąc temu tak jak pisałem. To samo oringi dyszy wtryskiwacza, oringi były twarde jak skała, a te aluminiowe tuleje przeżarte i miały dziurki. Tylko jak one puszczają to w zbiorniczku wyrównawczym pojawia się smoła,a płyn czyściutki jak łza.

Chłodniczka oleju zaślepiona, pierwsze co zrobił mój mechanik to właśnie ją wyeliminował jak w układzie chłodzenia miałem maź. Stawiał na chłodnicze, właśnie te aluminiowem uchwyty dysz i w ostateczności uszczelkę pod głowicą.

Tylko że uszczelka mu nie pasowała "Bo silnik za równo pracuje, i węże nie są popuchniete". Dopiero wymiana oringów i tuleji pomogła, efekt; 0 smoły w zbiorniczku.

Właśnie, zaślepił mi tą chłodniczkę ja tak jeżdżę, a może ona jest potrzebana? : SMILE :


Płynu ubywa,ale zlokalizowałem nieszczelność. Jeden wąż puszcza, dosłownie z niego kapie, będę miał trochę czasu to go wymienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chłodniczka to nie, byłoby odwrotnie olej w plynie chłodzacym.
- brawo .. a może ktoś wie dlaczego tak a nie odwrotnie??

co do ropy w oleju .. to oczywiście najpierw zmienia sie uszczelki przelewu .. a jak znam życie to nasi mechanicy co zrobili .. zakręcili te same .. a co tam .. przeciez to miedź to sie ułoży .. :)

chłodniczka oleju jest potrzebna .. bo jakby nie była .. to przeciez nikt by jej tam nie zakładał .. nie masz czujnika temperatury oleju .. wiec nie wiesz jakie temperatury oleju uzyskujesz przy swojej jeździe .. a konsekwencje .. rzadki olej , słabe smarowanie, poleci najpierw turbina a potem panewki .. :), pewnie, że nie od razu .. ale za jakiś czas :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie oleju jest wieksze i dlatego to olej idzie do układu chłodzącego.

 

Może któryś z przewodów przelewowych jest uszkodzony skoro problem był taki sam przed naprawą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ropy w oleju .. to oczywiście najpierw zmienia sie uszczelki przelewu .. a jak znam życie to nasi mechanicy co zrobili .. zakręcili te same .. a co tam .. przeciez to miedź to sie ułoży .. :)

Miedziane podkładki wymienił, podobno były "przegżane". Pokazywał mi je w worku, w cholere tego było wygladały mniejwiecej tak:

 

http://img14.allegroimg.pl/photos/128x96/58/31/08/05/5831080517

 

Gość sam już nie wie, sprawdzał niby jakąś rurkę od paliwa co idzie pod pokrywą, dał w nią 4bary i trzymała.

 

Autko u niego stoi, bawi się z nim zobaczymy co wykmini. Napisałem na forum bo powoli powątpiewam w jego umiejętności, długo się z tym babra. Tylko kurde facet jest uczciwy jak nikt i jako jedyny nie chciał mi odrazu robić UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności