Skocz do zawartości

Corsa C zakup kilka pytań


Gość MajkJaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post i od razu bomba pytań ;)

Mam możliwość odkupu Opla, który jest mi użyczony. Rok 2003, 1.2 75KM, wdzięczne autko. Jeździ 600 km na pełnym baku, ale... ma swoje lata i stąd moje pytania. Jestem laikiem w temacie samochodów - od tego są pasjonaci i mechanicy. Zaczynam:

 

1. Pojazd zaraz po odpaleniu (zimny silnik) wskakuje na ok 1200 obrotów i normuje się do około 800 po 20-30 sekundach (nawet bez jazdy, odpalony na postoju). Czy to normalne czy to jakiś defekt, który będzie postępował? Może ciut głośniej jest też wtedy.

2. Po odpaleniu kontrolki zegarów są podświetlone delikatnie, po 2 sekundach zapalają się "normalnie".

3. Temat wody ... po mocnej ulewie, lekki strumyczek potrafi przeleciec za pedałami po ścianie samochodu. Woda jakby lekko kapała z przewodów nad pedałami. Idzie zima stąd moje obawy - mechanicy dzisiaj stwierdzili, że przed szybą jest pokrywa plastikowa i tam wchodzi brud, piasek i woda przez to stoi bo się zapycha. Przeczyścili i niby ma być dobrze, szyba nie przecieka. Ale nawet od brudu woda? Rozumiem, że to upierdliwa usterka ale usuwalna?

4. Według mnie na trasie ogrzewanie chodzi okropnie mocno, tzn nawiewy (nawet gdy są ustawione na szybe). Przypadłość modelu?

5. 130 tys i nie mial robionego rozrządu - martwić się tym?

6. Jak z żywotnością skrzyni biegów?

 

Z góry dziękuję ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami był uderzony, zrobiony - jeżdzony mało. Kupiliśmy go do firmy jak mial 80 tys. 50 dołożyliśmy w dwa lata. Niemiecka ksiązka Opla z jednego serwisu. Pomarańczowa tapicerka, podgrzewana dupcia kierowcy - fajna wersja.

Mechanik wymieniający olej + filtry mówi, że pojeździ. Ale co ma mówić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Co to znaczy słychać? Rozumiem głośno zauważalnie chodzi?

Jeśli będzie go słychać zorientujesz się, przeważnie się wyciąga i puka o obudowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby był problem z tym - rano wrzucę filmik na youtube i ocenicie.

 

A co do reszty moich pytań ktoś się wypowie? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

1. Raczej normalne jak jest ok. 0 stopni, ssanie działa dłużej niz latem.

2. Kontrolki powinny świecić od razu normalnie, może jest jakaś usterka ładowania, a może tylko wystarczy oszyścić styki i klemy na akumulatorze. W każdym razie nie zaszkodzi sprawdzić napięcia ładowania miernikiem.

3.Podszybie trzeba czyścić w każdym aucie, wpadaja liście, piach, kurz. Inna sprawa, to możliwa korozja pod szybą - czasem po wyjęciu szyby okazuje się, że połowy blachy nie ma. Jeśli czyszczenie pomaga, to bym się nie przejmował. Po kilkunastu latach miały prawo się zatkac otwory odpływu.

4. Ten typ tak ma. Lepiej, że grzeje ciut mocniej jak wcale - silnik łapie temp. szybko, więc widać termostat sprawny. Chyba, że się przegrzewa, jak ma stale ok. 100 stopni to warto termostat zmienić, bo uszczelka poleci.

5. Rozrząd nie lubi przeciagania wymiany oleju - lepiej zmieniać co 10 kkm jak po mieście i co 15 kkm jak w trasie jeżdżone. Jak nie stuka i nie obija o obudowę to mozna zostawić, niemniej profilaktyczna wymiana nigdy jeszcze nie zaszkodziła silnikowi. Co innego portfelowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciekanie to znany problem w corsie c i cieknie przez obudowe komputera.

Co do kontrolek to nie powinno tak byc i do weryfikacji alternator, regulator napiecia. Co do nawiewu to pytanie czy ma wszystkie biegi? Jesli nie to rezystor uwalony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności