Skocz do zawartości

Astra H - Problem z niedziałającym prawym ksenonem


Gość Daniello30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniello30
Witam, nie działa mi prawe światło xenon, Po podpięciu op-coma pokazało, że są to lampy AHL, ale komputer nie pokazał dokładnie czego dotyczy błąd, jedynie kod błędu "U1113 - <Unknown DTC> " i mam kilka pytań zanim zacznę zdejmować zderzak i bawić się w przekładki.
 
Skoro prawa lampa ogólnie świeci lecz tylko na wyłączonym silniku, a na zapłonie lub uruchomionym silniku już nie (mruga kontrolka poziomowania świateł) to wygląda, że ogólnie jest sprawna? Zauważyłem, że na zapłonie poświeci ok 5-10s i zgaśnie, a na uruchomionym silniku nie działa wcale.
 
Żarniki i startery przekładałem i są ok. Obstawiałem, że to może być czujnik poziomowania przymocowany do lewego wahacza, lecz gdyby on był uszkodzony to tylko prawa by nie świeciła?
Dziś zdjąłem lewe koło, ale nie widzę tego czujnika, może mi go ktoś wskazać?
 
567725d713fea.jpg
567725d8d5203.jpg
 
 
Tu jest zdjęcie czujnika w Vectrze C(nie wiem czy AFL/AHL i czy w astrze jest tak samo)
 
Przetwornica chyba jest dobra, bo jakoś na zgaszonym silniku lampa świeci bez problemu.
Prąd do światła dochodzi jak widać tylko coś ją rozłącza po uruchomieniu silnika.

 

czy w światłach AHL w ogóle występuje czujnik poziomowania na wahaczu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Daniello30

Widzę, że nikt tu nie ma pojęcia zielonego o co chodzi, albo temat nie przypadł do gustu :-D

Jeszcze nie rozwiązałem problemu z gasnącym xenonem, ale jak go rozwiążę to na pewno napiszę co było przyczyną, bo komuś może to kiedyś ułatwić sprawę.

Jako, że mam lampy AHL to nie mam czujnika na przednim lewym wahaczu, a jedynie z tyłu na belce - można go łatwo dostrzec (poniżej foto), więc nie 2 (przód i tył) jak ludzie piszą na forach tylko 1, a 2 czujniki mają lampy AFL (skrętne). Druga sprawa to moduł poziomowania nie mieści się pod lampą tylko w kabinie pod kierownicą, jeszcze nie wiem gdzie konkretnie, ale też napiszę jeśli się dowiem.

I tak jak pisałem wcześniej, lampa zapala się i świeci bez problemu, gdy nie przekręcimy kluczyka na zapłon lub nie uruchomimy silnika, bo wtedy lampa zgaśnie i zapali się kontrolka poziomowania świateł na desce rozdzielczej.

Do sprawdzenia jest tylko czujnik poziomowania i moduł, pytanie jak to sprawdzić? Ostatecznie obstawiam uwalony silniczek w lampie.

 

 

 

5697ea0f5e909.jpg

Edytowane przez robusek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniello30
Witam ponownie, dziś pojechałem do mechanika na komputer, pokazał 1 błąd właśnie związany z tą niedziałającą prawą lampą, a mianowicie „Układ sterujący oświetleniem – utrata łączności U1113” i po powrocie do domu zabrałem się za demontaż zderzaka i lamp. Zamieniłem lampy stronami i podłączyłem, włączam lampy, przekręcam kluczyk na zapłon, i co? Lampa od strony pasażera znowu gaśnie!

Wychodzi na to, że obie lampy, przetwornice, startery i żarniki są ok? Coś rozłącza prawą stronę, pytanie co, ktoś potrafi pomóc?

Dlaczego bez kluczyka lampy normalnie świecą, a po przekręceniu na zapłon prawa strona gaśnie i zapala się kontrolka poziomowania?


Kiedyś w op-comie zauważyłem informację, że mam lampy AHL, a dziś spojrzałem na moduły, a na nich jest AFL… już nic nie rozumiem.

Z tego co się dowiedziałem czytając dziesiątki tematów to ople z lampami AHL mają czujnik poziomowania tylko z tyłu na belce, a ople z lampami AFL (skrętnymi) mają dwa czujniki poziomowania (z tyłu na belce i z przodu na lewym wahaczu). U mnie nie ma tego czujnika na lewym wahaczu. Wiem od poprzedniego właściciela, że lewy wahacz był wymieniany kiedyś.

Znajdzie się osoba która pomoże? Auto stoi na kobyłkach i nie chcę go składać z powrotem dopóki nie naprawię tej usterki. Uprzedzę, że bezpieczniki sprawdzałem.

Zrobiłem kilka fotek, jedno automatycznie wgrało się bokiem - nie wiem czemu.


138_20160120_185050.jpg


848_20160120_190201.jpg


moduł i przetwornica lewej lampy



a tu prawej lampy



zdjęcia obracają się automatycznie dlatego wklejam linki

Edytowane przez robusek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są to fabryczne lampy AFL? Sprawdzałeś naklejki z datą produkcji obu reflektorów? Może auto miało przygodę i ktoś zmieniał lampy albo coś kombinował w OP-COMie z programowaniem typu lamp...

Spróbuj może rozkodować VIN, bo powinna być informacja jakie lampy miało auto fabrycznie. Czy lampy świeciły dotychczas normalnie? Temat nie jest popularny, bo rzadko kto ma ksenony fabryczne w AH ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniello30

Byłem rozkodować VIN, właśnie mam przed sobą wydruk z fabrycznym wyposażenia tego auta zaczerpnięty z ASO i nie ma tu nic o AFL/AHL, jest zaznaczona opcja wyposażenia " Bixenony Adapt. z zmien. kątem" i obok kod "TT2".

 

Oglądałem z każdej strony te lampy i nie przypominam sobie żeby były naklejki z datą produkcji, pewnie zerwane.

 

Lampa prawa nie świeci odkąd nabyłem to auto, miał być do wymiany żarnik, a tu ooo... :(

Edytowane przez robusek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprzedający ukrył ten problem z premedytacją mówiąc, że to żarnik. Wygląda na to, że fabryczne AFL powinny mieć poziomowanie także na wahaczu z przodu a nie mają, bo wahacz musiał być zmieniany (może po kolizji). Być może próbowali ratować sytuację próbując przeprogramować rodzaj lamp OP-COMem, ale bezskutecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniello30

Sprzedający powiedział, że nie dawno wjechał w dziurę i skrzywił wahacz dlatego go wymienił, a przed tym zdarzeniem żarnik też gasł, ale mało jeździł autem i tego nie zrobił.

 

Przyznam, że moja wypowiedź o czujnikach poziomowania była poparta wypowiedziami właśnie z forum Vectry C, szczerze nie mam pewności czy Astry H z AFL też mają czujnik z przodu.

Edytowane przez robusek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ArKos albo Beny72 wypowiedzą się, bo z oplem mają do czynienia praktycznie codziennie i zapewne wiedzą jak wygląda wahacz w AH z lampami AFL...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniello30
Kolejna ciekawostka, astry H nie mają czujnika na wahaczu przednim, tutaj tak napisali http://astra-3.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=1120


aaa już myślałem, że to brak czujnika na wahaczu :-D


ps. znalazłem podobny temat http://astraklub.pl/viewtopic.php?t=811476iwychodzi na to, że ja faktycznie mam lampy AFL. Tylko, że one nie skręcają, w ogóle się nie ruszają. Wiesz gdzie jest moduł "control unit"?


Gdzieś czytałem, że pod lampą lub pod kierownicą.

Edytowane przez robusek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności