Skocz do zawartości

Astra H - Problem z niedziałającym prawym ksenonem


Gość Daniello30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joseph79

Hej #Patrykwam - udało ci się coś w tym temacie? Właśnie dołączyłem do grona kolegów z identycznym problemem :/

 

Szkoda że #Daniello30 nie napisał czy w końcu pomogło...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Daniello30

Cześć, jak wspomniałem w temacie, próbowałem ratować moduł, ale nie pomogło więc kupiłem nowy i śmiga ;)

 

Ale od początku, powodem gasnącej lampy był zalany moduł AFL znajdujący się pod lampą (od spodu jest do niej dokręcony 3 śrubkami). Ogólnie polecam zamieniać stronami części po kolei, np. ja zacząłem żarników, potem startery, następnie przetwornice i na końcu te moduły AFL. U mnie komputer nie pokazał konkretnie przyczyny. Moduł najlepiej kupcie nowy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Daniello30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Daniello30 również zmagałem się z tym problemem. Przyczyną był zawilgotniały moduł AFL. wysuszyłem i działa, ale pytanie jak długo podziała? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość faflusniak

Dziś będę walczył ze swoimi lampami. Poóki siedziały, wszystko działało, przy montażu modułów afl (z range rover, końcówka 70) złamałem nadgniły kabel. Więc wymiana części instalacji, i przekaże wam jak mi poszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Też mam xenony skrętne i mam taki problem, że lewe światło zawsze świeci wyżej, (za wysoko i oslepia innych). Było regulowane ręcznie 2 razy przez mechanika i po jakimś czasie z owy świeci za wysoko. Co to może być? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam podłączenia się do tematu bo to wciąż aktualna sprawa. ...

Walczę z tym problemem od około 2l nikt nie pomógł go rozwiązać .... sprawa wygląda następująco 

1- wymieniłem moduły skretu obu lamp 

Brak zmian problem pozostał 

2-wymieniłem czujnik na belce 

Brak zmian problem pozostał 

3- znalazłem winowajce pod kierownica po lewej stronie od środka jest unit control 

Odpisałem kostkę kontrolka zgasła ksenonowe nie gasnie

Po wymianie napisze czy problem został rozwiązany ale myślę że po wymianie tego modułu problem zniknie na zawsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. U mnie xenon prawy raz świecił raz nie świecił i tak jeździłem przez rok. astra 2005 OPC line - AFL. W końcu dobrałem się do lamp. Przełożyłem wszystko co sie dało z lewej strony na prawą (przetwornice, moduł skrętu, zapałonnik i palnik) i nic. Lampa lewa świeciła na prawej stronie. Rozebrałem lampę, odkleiłem klosz (grzałem opalarką, masakra ale poszło) okazało się że walnięty jest kabel między przetwornicą a zapłonnikiem - 3 żyły w ekranie. Przelutowałem kabel (wystarczy z 20cm 3x1mm2 w ekranie) - nie łatwo ale udało się. Lampa świeci. Lampe można sprawdzić na stole - w środku widać brązowy (-) , żółty (+)   można zobaczyć gdzie przychodzi na wtyczkę. 
klosz skleiłem klejem na gorąco. 2 dni walki, przekładek, poszukiwań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Bladegod

Witam. Odkopuje temat, gdyż u mnie identyczny problem natomiast wymieniłem przetwornice i moduł i nadal problem ten sam. Na zapalonym silniku prawy xenon świeci około minuty i gaśnie, a na zapłonie cały czas świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie, mam takie pytanko nawalił mi moduł skrętu Opel Astra h 1.9 cdti 120km 2005 r, znalazłem za grosze moduł skrętu Opel Vectra c wszystko wygląda tak samo tylko różni się kod dwiema ostatnimi cyframi na tylnej klapie, moje pytanie czy to będzie pasowało? 

Edytowane przez Maricn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności