Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Obrotomierz zaniża obroty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   olomonolo

olomonolo
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.6 105KM
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 21 grudzień 2015 - 15:35

o ok. 1500 obr/min choć nie zawsze, czasem działa poprawnie tak pół na pół .

Praca silnika jest prawidłowa.

Z początku kilka razy to się wydarzyło po oblodzeniu kabiny z przodu wewnątrz (stał tyłem do słońca, cała wilgoć z bagażnika powędrowała na przód i zamarzła)  ale teraz nie widzę już takiej zbieżności wręcz przeciwnie rano zimny odpalam i wskazania ok., popołudniu uruchamiam (stał przodem do słońca) zresztą temperatura jest plusowa i był dobrze wewnątrz przewietrzony.

Obstawiam niełączenie/zwarcie na linii obrotomierz - no właśnie czego ECU? Jak namierzyć ten przewód (np. kolor)  Czujnik poł. wał. korb. chyba sprawny skoro praca silnika ok.

Z góry dzięki za pomoc.

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   olomonolo

olomonolo
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:1.6 105KM

Napisano 26 styczeń 2016 - 14:37

Dodam jeszcze że gdy wskazówka będzie zaniżać obroty to się w ogóle nie podnosi przy włączeniu zapłonu a powinna tak na milimetr. Natomiast gdy obrotomierz działa w trybie zaniżania wskazań przy wyłączaniu zapłonu wskazówka trzy razy uderza (skacze tak po 2-3 mm) o patyczek wspierający na pozycji 0.

• 0

#3 OFFLINE   popencjusz

popencjusz

Darek

• Zasłużony
  • 2626 postów
  • LokalizacjaRadzymin-Wyszków
  • Model:Opel Signum
  • Inna marka:Opel Signum
  • Silnik:1.9 cdti 16V 180KM

Napisano 26 styczeń 2016 - 14:52

człowiekowi też czasem coś dolega - nie wiadomo co.

Ja w aucie Żony też tak czasem mam i nie zależnie od pory roku.

To jest elektronika która nie lubi starości, zmienności temp i wilgotności. Z wiekiem czasem coś się pokarze i jeśli problem nie zacznie występować na stałe, nie zdiagnozujesz co to :-(

Błędów u mnie z tym związanych nie ma żadnych, bo widocznie problem tkwi w samym elemencie wykonawczym czyli układzie sterowania wskazówką.

• 0