Skocz do zawartości

Meriva B - alufelgi 16 czy 17"


Gość mgr

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odebrałem nową Merivę (Enjoy), wymieniłem same opony na zimowe i powoli zastanawiam się nad zakupem alufelg (może trafię na jakąś promocję).

I tu pojawiają się pytania:

1. Czy zostawić "fabryczne" Micheliny (205/55 R16) i do nich zakupić alufelgi?

2. A może lepiej sprzedać "fabryczne" opony i zakupić alumy 17" i do nich nowe opony?

Pytam pod kątem tego:

A. Czy efekt wizualny jest wart zachodu (druga opcja jest pewnie kosztowna)?

B. Macie porównanie komfortu jazdy na 17" względem 16" felg?

C. Czy oprócz ewentualnego spadku komfortu jazdy przy felgach 17" trzeba brać coś jeszcze pod uwagę (wzrost spalania, szybsze zużycie opon itp.)?

Dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając 205/50R17 komfort masz podobny jak i osiągi oraz spalanie a wizualnie na pewno lepiej się prezentuje na 17". Jedyny minus to cena opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tutaj średnica koła niewiele zyskuje bo chociaż felga większa o cal to profil opony pomniejszony. Dodatkowo bardziej trzęsie na dziurach z racji niższego profilu. Co do spalania to większe jeśli opona jest szersza z powodu większych oporów toczenia.

Meriva to nie jest auto sportowe i nie starajmy się z niego takie robić. Chcesz coś dla szpanu to kup sportowe auto, limuzynę, albo taniej by cię może wyszło dokupić dodatkowy pakiet wizualny Merivy, bo same alufelgi to nie wszystko. Po co alufelgi jak brak przeciwmgielnych w oprawce chromowej lub w ogóle ich brak, chromowanego grila i listwy okien oraz wiele innych? Opcjonalnie możesz kupić felgi kompozytowe z kołpakami, niejeden da się oszukać i mysli, że to alusy.

Meriva to auto rodzinne, a skoro tak to pieniądze przeznaczył bym właśnie na rodzinę, a nie na wygląd auta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mxzptlk - masz rację... tyle tylko, że fajne felgi pasują niemal do każdego auta, a jak wiadomo ich wygląd jest m.in. pochodną rozmiaru : SMILE :

Myślę nad ładnymi felgami właśnie z uwagi na brak wspomnianych przez Ciebie elementów. Przydałoby się dodać autu nieco uroku, chociaż i tak bardzo mi się podoba (w końcu je kupiłem ;)).

Ostatecznie darowałem sobie 17" i zostanę przy 16" zwłaszcza, że mam takie opony i jak wiele osób pisze - kwestia naszych dróg oraz tego że producent na darmo nie daje w standardzie takiego rozmiaru opon.

Wypatrzyłem felgi, które powinny fajnie wyglądać i jak tylko uda mi się je zamontować to wrzucę jakąś fotkę!

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne 17" z oponami 205/55 i nie zamienił bym ich na 16". Jedyne co to wymienię opony. Auto bez chromowanych pierdół na tych felgach wygląda o niebo lepiej jak na mniejszych. Zastanawiałem się troszkę nad zakupem 18" ale to już chyba była by przesada a i za mocno czuł bym każdą nierówność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko, że fajne felgi pasują niemal do każdego auta, a jak wiadomo ich wygląd jest m.in. pochodną rozmiaru

Poniżej kwestia wyglądu i rozmiaru ;)

 

LBNw8Wr9-600x600.jpg

 

Zastanawiałem się troszkę nad zakupem 18" ale to już chyba była by przesada

Masz rację, ale 20" tez wejdzie:

 

906b6c37ec50563da948f30f9561cc44_116.jpg

 

Zastanawiałem się troszkę nad zakupem 18"

 

Tutaj dla jednej opony 18" bez tysiaka to nie podchodź, pomnóż to x4 i x2 jeśli chcesz i letnie i zimowe. Co do alufelg to średnio-tanie 18" idą od 2 tysięcy sztuka. Tak więc wyjdzie cię ten "super tuning" na kilkanaście kawałków.

Edytowane przez mxzptlk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to bawi jak ktoś mi w portfel zagląda.

Zimówek nie potrzebuję bo w kraju w którym żyję nie ma obowiązku zmiany - do Polski zimą nie jeżdżę samochodem :)
Wypowiadam się tylko i wyłącznie w swoim imieniu a nie innych i nie interesuje mnie na co kogo stać a na co nie.
Gdybym miał kaprys założyć 18" to bym to zrobił, ale na 17" auto wydaje mi się i tak wystarczająco twarde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMoCks

Ubieramy się często nie tak jak nam się podoba, tylko tak byśmy się innym podobali. Tak samo kwestia "o gustach się nie dyskutuje" nie sprawdza się w 100% dla samochodów. Statystycznie Merivy nie są dla ogółu ładnymi autami, więc niezrozumiałe jest tutaj usilne jej tuningowanie po to by podobała się innym. Wrzucanie kasy w super alusy do Merivy to minięcie się z przeznaczeniem tego auta, tym bardziej jeśli jest to wersja podstawowa, niestuningowana fabrycznie. Kogo chcecie tym "efektem" wizualnym oczarować na ulicy? Jeśli tak jak twierdzisz, twój portfel nie lubi by do niego zaglądać i zależy ci na efekcie "WOW" mijanych przechodniów to kup auto, które nawet w podstawowej wersji prezentuje się dużo lepiej niż podstawowa Meriva ale na błyszczących kołach z karocy. Kup np opla astrę na 18 calowych alusach, z chromami i przyciemnianymi szybami, a gwarantuję ci, że nawet ja się obrócę za takim autem idąc chodnikiem. Z kolei za pękatym vanem na kołach z karocy na ulicy mało kto się obróci. Pękaty van po to jest pękatym by być wygodnym autem w środku dla jadącej w nim rodziny.

Reasumując, jako kolega z forum chcę was uchronić przed wydawaniem nadmiaru kasy w drogi tuning Merivy, jakiekolwiek przepastne wasze portfele by nie były. W porównaniu z innymi autami efekt wizualny, w przełożeniu na wydaną kasę, zawsze będzie minimalny.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh.... widać się nie zrozumieliśmy kolego. Nie mam 17 lat i nie dostaje auta od rodziców i nie zależy mi na tym co o nim będą mówili inni. Mam to bardzo głęboko. Jeżeli chcę cokolwiek zmienić w samochodzie, to robię to tylko i wyłącznie z myślą o sobie i tak aby mi się to podobało i było wygodne dla nie. Tak jak napisałem - 18" mogą być już za twarde na niższym profilu i dlatego zostanę przy 17".
Nie należę mentalnością do polskiego ogółu, za długo siedzę na obczyźnie i nabrałem nawyków z tego miejsca a tutaj nikt nie zwraca uwagi na to co powiedzą ludzie na ulicy, w pracy, w sklepie czy w jakimkolwiek innym miejscu. Każdy robi i kupuje to co jemu się podoba.
Jeżeli masz ochotę na kontynuację tej dyskusji, to zapraszam na PW żeby w temacie o felgach nie robić OT związanego z gustami czy robieniem czegoś pod kogoś. : SMILE :
Z portfelem też nie zrozumiałeś - tłumaczę - chodziło o to by ktoś obcy nie wyliczał mi co ile kosztuje, moje pieniądze i moja sprawa na co je wydaję.


A tak się prezentuje moja "mewka" na oryginalnych 17"

2016-02-18%2015.55.18.jpg

Edytowane przez iMoCks

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności