Skocz do zawartości

Kamera cofania + migający monitor w lusterku


Gość pan_bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pan_bobek

Witam. Wczoraj zamontowałem sobie bezprzewodową kamerkę cofania wraz z monitorem w lusterku wstecznym.
Myślałem że wszystko jest okej ale gdy jechałem dziś w nocy widać delikatne "miganie" na lusterku w miejscu ekranu na biało i tak mruga co ok sekundę. Jak się wrzuci wsteczny to kamerka działa normalnie.

Nie wiem co jest grane? Czy coś źle podłączone? Kamerka raczej nie bo to nie problem w niej bo działa normalnie, plus jest do światła cofania a minus do masy samochodu.

Monitor (lusterko) też mi się wydaje że dobrze wychodzą z niego 3 wyjścia - 2 cinche biały i żółty, oraz czerwone wyjście. Z czerwonego to chyba zasilanie lusterka jest wiadomo plus i masa oraz z tego cincha jednego również 2 plus i masa. Połączyłem je ze sobą i wpiąłem się pod zapalniczkę nimi.

 

Takie coś to jest:

http://allegro.pl/bezprzewodowy-zestaw-monitor-kamera-cofania-wifi-i5402086065.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery cofania wifi mają jeden duży minus. Mianowicie działają na tej samej częstotliwości. Na innym forum kolega z Belgii gdzie dużo takowych jest opowiadał niedawno jak to jego znajomy patrzy w lusterko, a tam ciągnie przyczepkę z łodzią. Jego wyświetlacz zbierał sygnał z innego urządzenia będącego w pobliżu. Miganie może być spowodowane zakłóceniami od innych urządzeń w pobliżu lub zwarcie z masą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_bobek

Hmm żadnych urządzeń w pobliżu na pewno nie było :) Może faktycznie coś mi z tą masą nie łączy.

 

A tak jeszcze się zastanawiałem po problem by chyba ustąpił jak bym przewody od lusterka również podłączył pod światło biegu wstecznego, tyle że dużo przeciągania i dlatego kupiłem kamerkę bezprzewodową no ale już nic innego nie zrobię z tym. Wtedy chyba po prostu by lusterko (wyświetlacz) był cały czas wyłączony (pozbawiony napięcia) tylko przy wstecznym by się uruchamiał razem z kamerką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zasilanie lusterka masz od lampek oświetlenia.Może to mieć wpływ na to miganie.Ja bym pociągnął zasilanie z kostki światła wstecznego.Trudno jest trochę rozbierania ale mi to zajęło na pierwszy raz pół godziny.A myślę że warto bo jeżeli tak pulsuje to nie wiadomo czy za chwilę nie padnie wyświetlacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_bobek

Tzn zasilanie mam z zapalniczki ale już pod tą zapalniczkę mam trochę rzeczy podpiętych i może też przez to (podświetlenie pod nogi, pod drzwi, rozdzielacz). Chyba zrobię tak jak mówisz trochę się pobawię i przeciągnę to do bagażnika pod wsteczny :) A ty wszystkie 4 kable przeciągałeś? 2x plus i 2x masa? Bo chyba jak się wepnę plusem i plus i minusem w minus i 2 przeciągnę to wystarczy.

 

To masz taki sam zestaw jak ten co wysłałem? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,ja mam na kablu wszystko i nie mam kamerki tylko czujniki z monitorkiem który pokazuje parametry każdego czujnika .Przewód który ciągnąłem z tyłu Mery do lusterka (bo nad nim zamontowałem monitorek) wprowadziłem w podsufitkę w pół godziny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności