Skocz do zawartości

Blokowanie hamulców w czasie jazdy,spadek mocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Posiadam Opel Corsa D 1,3 CDTI rok 2009 Z13DTH,od pewnego czasu mam poważny problem z układem hamulcowym (tak mi się przynajmniej wydaje).

Podczas jazdy na trasie,po przejechaniu 250-300 km przy prędkości 140-160 km/h blokują się hamulce przednie i spada moc silnika(pedał gazu nie reaguje na naciskanie)samochód jedzie własnym tempem aż do wyhamowania całkowitego. Po wyłączeniu zapłonu i odczekaniu ok 5 min mogę ruszyć dalej i po przejechaniu 500 km nic się nie dzieje?.Zdarzyło mi sie to już trzykrotnie zawsze w taki sam sposób . Problem ten nie występuje za każdym razem kiedy jadę w trasę ? i to mnie najbardziej dziwi

Auto było w serwisie Opla sprawdzane na wszystkim co możliwe ,poddane jazdą testowym (po mieście) i nic ? wszystko jest ponoć w porządku ?!!

Bardzo proszę o jakieś porady i wskazówki co do w/w problemu

pozdrawiam serdecznie

Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek proszę kolegę o uzupełnienie profilu o potrzebne wpisy ułatwi nam to rozmowę i identyfikację ewentualnego pojazdu którego dotyczyłaby usterka.

Wydaje Mi się z opisu kolegi że samochód wchodi w tryb awaryjny i dlatego zwalnia i nie reaguje na pedał przyspieszenia.

Czy zauważyłeś coś jeszcze na desce rozdzielczej jakąś zaświecającą się kontrolkę-komunikat podczas występowania tej awarii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę archaiczny opis.

 

Czy blokowanie hamulca jest samoistne czy występuje po użyciu hamulca???

blokowanie jest samoistne bez użycia hamulca

 

Witam

Na początek proszę kolegę o uzupełnienie profilu o potrzebne wpisy ułatwi nam to rozmowę i identyfikację ewentualnego pojazdu którego dotyczyłaby usterka.

Wydaje Mi się z opisu kolegi że samochód wchodi w tryb awaryjny i dlatego zwalnia i nie reaguje na pedał przyspieszenia.

Czy zauważyłeś coś jeszcze na desce rozdzielczej jakąś zaświecającą się kontrolkę-komunikat podczas występowania tej awarii?

za pierwszym razem zapaliła się kontrolka ESP ,pózniej już nie,poza tym nic się nie zapala(żadna kontrolka)

Edytowane przez ar46tur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce - Nagrzewają się, pomimo że pedał hamulca nie został wciśnięty
Modele: Silniki: Opcja:
Corsa-D 2007...2009 All
Zażalenie: Tarcie hamulców, stale świecące światło hamowania, słaba praca silnika przy ruszaniu.
Przyczyna: Ruchowi łożyska pedału hamulca towarzyszy opór bloku pedału; pedał hamulca nie wraca całkowicie do swojego pierwotnego położenia.
Produkcja:

Środki zaradcze:
W razie reklamacji klienta należy sprawdzić pedał hamulca pod kątem
swobody ruchów. Pedał hamulca musi wracać do swojej pierwotnej
pozycji.
Wskazówka:

Pedał hamulca może nie wracać do swojej pierwotnej pozycji przy
podwyższonej temperaturze. Wówczas siła nacisku może nieustannie
oddziaływać na hydrauliczny układ hamulcowy, czego efektem będzie
tarcie hamulców oraz stale świecące światło hamulcowe. Tego typu
usterka występuje sporadycznie i jest rzadko powtarzalna.
W przypadku utrudnionego ruchu pedału lub zakleszczenia, w efekcie
czego nie jest możliwy powrót pedału do jego pierwotnej pozycji,
należy wymienić cały blok pedału.
Nasmarowanie bloku pedału hamulcowego nie jest rozwiązaniem
dostatecznym ani trwałym; nie wolno rozbierać na części bloku pedału
hamulcowego.
Wskazówka:

Nie jest wymagana wymiana elementów hydraulicznego układu hamulcowego.

 

 

 

Lektura do poduszki.Nie jest to wywołane samoistnym pobudzaniem ESP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jeśli jak piszesz problem jest znany to nie ma związku z tym co ma kolega adam vectra c 2006lift, choć objawy bardzo podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyczy Corsy D co podałem.

 

Co do Adama to trzeba się podpiąć i popatrzeć na listę danych co się dzieje w ABS i Cim.

 

Co do Corsy to przerabiałem ten temat i ze skutkiem pozytywnym i nie załączał się żaden system w Corsie,tak jak u Adama załącza się esp.W X TRAILU miałem podobnie kiedyś i wina leżała po stronie czujnika kąta skrętu.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hamulce - Nagrzewają się, pomimo że pedał hamulca nie został wciśnięty

Modele: Silniki: Opcja:

Corsa-D 2007...2009 All

Zażalenie: Tarcie hamulców, stale świecące światło hamowania, słaba praca silnika przy ruszaniu.

Przyczyna: Ruchowi łożyska pedału hamulca towarzyszy opór bloku pedału; pedał hamulca nie wraca całkowicie do swojego pierwotnego położenia.

Produkcja:

Środki zaradcze:

W razie reklamacji klienta należy sprawdzić pedał hamulca pod kątem

swobody ruchów. Pedał hamulca musi wracać do swojej pierwotnej

pozycji.

Wskazówka:

Pedał hamulca może nie wracać do swojej pierwotnej pozycji przy

podwyższonej temperaturze. Wówczas siła nacisku może nieustannie

oddziaływać na hydrauliczny układ hamulcowy, czego efektem będzie

tarcie hamulców oraz stale świecące światło hamulcowe. Tego typu

usterka występuje sporadycznie i jest rzadko powtarzalna.

W przypadku utrudnionego ruchu pedału lub zakleszczenia, w efekcie

czego nie jest możliwy powrót pedału do jego pierwotnej pozycji,

należy wymienić cały blok pedału.

Nasmarowanie bloku pedału hamulcowego nie jest rozwiązaniem

dostatecznym ani trwałym; nie wolno rozbierać na części bloku pedału

hamulcowego.

Wskazówka:

Nie jest wymagana wymiana elementów hydraulicznego układu hamulcowego.

 

 

 

Lektura do poduszki.Nie jest to wywołane samoistnym pobudzaniem ESP.

Dziękuje bardzo koledze za poradę,po wielomiesięcznej walce z serwisami i wymianie połowy układu hamulcowego zrobiłem to sam ,a mianowicie przyjrzałem się pedałowi hamulca i ??? BINGO 2 mm brakowało do całkowitego powrotu pedału hamulca !!! szybka wymiana i jest super .Serwisy ??? dlaczego nie słuchają sugestii jakie się im mówi ? ale to już nie ważne ,jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ar46tur, jak rozumiem wymieniłeś cały blok pedałów, tak? Mógłbyś napisać czy były z wymianą jakieś problemy oraz ewentualnie jakie narzędzia i części są do tego potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności