Skocz do zawartości

Corsa C-woda pod wycieraczkami,zamarznięte szyby


Gość MateuszekGarnuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MateuszekGarnuszek

Witam,

Mam problem z moją Corsą.Od wiosny 2015 zaczęła zbierać mi się woda pod kołem zapasowym w bagażniku.Przez długi czas nie zaglądałam do bagażnika bo nie miałam potrzeby.Gdy ujrzałam sporą ilość pleśni na filcu,wiedziałam,że coś jest nie tak.Pogrzebałam i okazało się,że jest woda pod kołem więc odkręciłam uszczelkę,aby woda mogła się wydostać.Problem nie powraca póki co.Wiosną,gdy występowały ulewy to znajdowałam sporą ilość wody pod wycieraczką od strony kierowcy ale z tyłu,u pasażera.Robiło się tak codziennie,wykładałam ręcznikami,wszystkim co się dało.Gdy nastały upały problem ustał.Teraz znowu problem powrócił,nie woda w bagażniku lecz zamarznięta przednia szyba na amen,a wraz z nią szyba boczna kierowcy.Podczas gdy inni kierowcy skrobią sobie szybę zewnętrzną, ja muszę skrobać szybę wewnętrzną! Nie ukrywam,że jest to bardzo uciążliwe ,gdyż odmrażanie jej trwa ok.30 minut.

Ostatnio podnosząc wycieraczkę pasażera,za fotelem kierowcy zobaczyłam sporą ilość lodu.Wycieraczka przymarzła do filcu.Nie wiem co mam robić...nie chcę by mi auto od środka spleśniało :rip:. Pomyślałam o zainwestowaniu w jakiś pochłaniacz wilgoci,ale zdaję sobie sprawę ,że to tylko uśpi problem.Podejrzewam,że winowajcą są kanaliki przy drzwiach kierowcy lub jakaś uszczelka.Nie wiem czy kombinować coś samemu(oczywiście z pomocą chłopaka) czy zabrać maluszka do mechanika.Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontować tapicerkę drzwi i sprawdzić czy nie są zapchane odpływy w drzwiach, oraz czy folia pod tapicerką jest dobrze przyklejona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być pewnym, gdzie masz przeciek, przydałoby się wyjąć fotele i wykładzinę, co przy obecnej pogodzie jest problematyczne. Najpierw sprawdź, czy wszystkie odpływy wody z dachu masz drożne (2 listwy biegnące przez całą długość dachu), potem odpływy z przodu przy nadkolach. Później obejrzyj auto od spodu i sprawdź, czy nie brakuje korków odpływowych w podłodze. Jeśli wodę miałeś koło koła zapasowego, to może uszczelka tylnych lamp się zsunęła bądź pękła (lub jest źle założona po wymianie żarówki). Na wiosnę oczywiście wszystkie zamoczone tapicerki wymontować, wygłuszenie filcowe możesz kupić nowe (jest tanie). Jeśli tego nie zrobisz, to szyby będą zaparowane na okrągło.

 

Żeby szyby tak nie parowały polecam kupić nowy filtr kabinowy i go wymienić.

 

Do demontażu tapicerki polecam książkę "sam naprawiam" H.R. Etzold.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MateuszekGarnuszek

Jeszcze mam jedną rzecz do dodania. Podczas szybszej jazdy z okna kierowcy czuć wiatr,tak jakby może nie szczelne coś było? Najbardziej odczuwalne to było w lato przy zamkniętym oknie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zawiózłbym ją do jakiegoś blacharza aby przeglądnął miejsca wskazane przez ciebie i powiedział co zrobić.Teraz jest zima nic sama nie zrobisz.No chyba że masz dostęp do garażu.I jedyne wyjście wyjąć wszystko ze środka (wszystkie wykładziny,fotele) i gdy się ociepli przed garażem lać po niej wodę z węża lub wiaderka.Siedząca osoba w środku musi obserwować skąd się leje do środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności