Skocz do zawartości

Astra G 1.6 8V. Problemy na ciepłym silniku.


Gość pitek2008

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitek2008

Witam. Niedawno zakupiłem Asterkę i jak to bywa były małe problemy. Silnik w chwili obecnej jest świeżo po remoncie (wymiana pierścieni, zaworów, regeneracja głowicy itp...). Przed remontem zalewało świece olejem po remoncie było ok, jednak występuje inny problem. Mianowicie jak silnik się nagrzeje dzieją się poniższe rzeczy:

- podczas jazdy przy wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 0 (nie zawsze);

- jest problem z odpaleniem, tzn odpala i od razu gaśnie, chyba, że go chwilowo tuż po odpaleniu wkręcę na wyższe obroty;

- po włączeniu klimatyzacji gaśnie gdy jest na postoju a gdy się ją włączy podczas jazdy to jest zauważalny spadek mocy.

Przed remontem również był problem z odpalaniem a reszty do końca nie sprawdziłem bo niemal zaraz po zakupie trafił do remontu.

Dodam, że na zimnym silniku objawy te nie występują i wszystko jest ok. Przy obecnych temperaturach na dworze również nie ma z autkiem żadnych problemów nawet przy dłuższej jeździe.

Mam również dodatkowe pytanko. Czy średnie spalanie ok 8l/100km w trybie mieszanym to norma?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- podczas jazdy przy wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 0 (nie zawsze); - jest problem z odpaleniem, tzn odpala i od razu gaśnie, chyba, że go chwilowo tuż po odpaleniu wkręcę na wyższe obroty;

 

Wygląda na uszkodzony sterownik silnika.Typowa usterka jak dostanie temp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam sterownik, mozesz spróbować przeniesc go w inne miejsce, nie narażone na nagrzewanie.Sterownika nie naprawi ale moze potwierdzic diagnoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obok, jest umieszczony na kolektorze przez co narazony na nagrzewanie sie od silnika.Instalacja jest dosc krótka, ale da rade.Mi elektronik przenosił, oczywiscie pomogło, ale nie na tyle zeby dało sie jezdzic, ale potwierdziło diagnoze.Oczywiscie musi byc dobrze 'zmasowany"tez info od elektronika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużego ruchu nie ma :)

Masa jest na obudowie sterownika ale to akurat nie jest problem.Ostatnio miałem taki przypadek w VB i też kombinowałem i nic nie pomogło, dopiero wymiana sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch jest mały, ale możliwy.Masa wiadomo ze jest na obudowie ale obudowa musi byc przykrecona dobrze do masy,Pisałem że nie naprawi(u mnie tez skonczyło sie na wymianie)ale byc moze pomoze w diagnozie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności