Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie w aucie


Gość Gongsaj23

Rekomendowane odpowiedzi

Vertix - audi a6 rok 2007 silnik 3.0 V6, autko serwisowane, od początku w firmowym serwisie.Oleje i płyny ustrojowe wymieniane według zaleceń fabryki.

Przyjechało do Polski i zonk nie grzeje wszystko ok za wyjątkiem właśnie zalezionej nagrzewnicy - właściciel Niemiec zrobił karpika jak zobaczył co wyleciało z nagrzewnicy, więc reguły nie ma i LPG w tym autku też nie było.


Vertix - przecież napisałem jak jest zawór to nie ma wyjścia i trzeba montować jak w Żuku, jak zaworu nie ma to już moja opcja jest lepsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ps Pewnie już nie ma zaworu trójdrożnego

veritx ale w Mery 1.6 nie ma zaworu trójdrożnego.Obieg na nagrzewnice jest otwarty.

Ja w Felicji nagrzewnicę też już wymieniałem.Kumpel w Cordobie też. Gdybyś przeczytał co napisałem odnośnie moich zagazowanych aut.

Może w Omedze jest wydajniejsza pompa ale mowa jest o Mery 1.6

Ale gdybyś wsiadł do mojej Felicji która ma już przeze mnie przerobione podłączenie reduktora to mógłbyś sie zdziwić.Grzeje jak wariat.A pompy skody mają kiepskie

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś auto sprawdzone na benzynie, różnicy znacznej nie widać, a raczej nie czuć. Rano przejechane 10km w jedną stronę leciało średnio ciepłe z nawiewów, potem godzina postoju i powrót, po około 2-3km zaczęło lecieć na prawdę ciepłe, że aż się aż trzeba było zmniejszyć, nawiew był ustawiony na 2 bieg, więc uważam, że gdyby nagrzewnica była niesprawna to by w ogóle się ciepłe nie robiło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie.Ją trzeba po prostu zagrzać.Ale to trochę trwa bo kabina ma też swoje rozmiary i to trzeba zagrzać.Ja zawsze jak ruszam zimnym mam ogrzewanie wyłączone i włączam dopiero po ok.2 km.gdy wskaźnik zaczyna się ruszać do góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robię, ale przez 10km leciało średnio ciepłe dopiero po postoju godzinnym i ponownym ruszeniu po 2km leciało ciepło :-) ale wiadomo temperatura na dworze była powyżej 0. A wskaźnik rano ruszył z miejsca po ok 3km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTM to znaczy te Typy Tak Mają

Chłopaki ale nie musi tak być.

Moje autko znane jest z tego że ogrzewania ma jakie ma, bo po pierwsze stodoła, a po drugie nie do końca dopracowane ogrzewanie przez inżynierów u Wuja Sama (w bliźniakach już to poprawili).

Po zakupie autka i konsultacji z gazownikiem przeróbka podłączenia reduktora LPG (wyrzucenie trójników), no i nowy sprawny termostat (jeden z 4 w sklepie był dobry).

Autko na mrozie po jakichś 1,5km z kratek leci ciepłe powietrze, a po 3 już gorące.

Co prawda najlepiej jest gdy jadę dalej niż 10 km.

Wy macie troszkę mniej do ogrzania niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności