Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 DTI Zgasła i nie zapala


Gość miniex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem kilka tematów, ale nie znalazłem takiego jak mój. Do rzeczy: Corse mam od 6lat i była użytkowana praktycznie codziennie i nigdy nie zawiodła, byłem naprawde zadowolony. Poźniej kupiłem drugie auto i corsa stała ok. 1miesiaca nie użytkowana. Po miesiacu zdecydowałem, że ją przepale. Odpaliła bez problemu przy -12 , silnik pracował normalnie, po przejechaniu ok. 10km wkreciłem ją pod 3 tys obrotów i wtedy zgasła i zapaliła sie kontrolka. Zatrzymałem sie, spróbowałem ja zapalić i zapaliła na 3 sek i zgasła potem juz zero reakcji. Odwiozłem do mechanika i wyskoczył błąd chyba 0251 . No wiec wyciągnął sterownik pompy otworzył go i od razu widać było ze cos sie przyjarało, po otwarciu od razu wyleciał bodajże kondensator. Dobrał nowy, przelutował pare rzeczy poskładał ale auto dalej nie odpalało. No wiec kupiłem używany sterownik i po założeniu odpalił od strzała. Praca prawidłowa, przejechałem sie znowu ok. 10km nastepnie zatrzymałem sie i chodziła sobie na wolnych przez ok. 10min i zaraz potem ruszyłem i przy 2,5tys obrotów znowu ten sam przypadek zgasła ale juz wgl nie odpaliła. Niestety dzisiaj juz nie mam możliwości sprawdzenia jej na kompie, dopiero w pon. No i tutaj posłucham waszych rad, może ktoś juz miał też taki przypadek i wie co robić? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tankowałeś ostatnio samochód? Może w baku nie ma paliwa zimowego i jest zbyt gęste.

Podejrzewam, że któryś z czujników jest uszkodzony, bez diagnostyki komputerowej raczej się nie obędzie.

Poczytaj też o zaworze SCV w pompach wtryskowych denso.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa postała z jakieś 5 godzin i normalnie zapaliła. Dopóki wskazówka z temp. sie lekko nie podniosła to normalnie jeździła.. Jak myślicie? Czujnik położenia wału?
Paliwo tankowałem dzisiaj od razu jak odebrałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobny problem. Corsa stała całe wakacje, ponieważ nie było mnie w Polsce. Niby jeździła normalnie, ale po 300 km po prostu zgasła. Te same objawy co u Ciebie. Chcieli mi pomoe regenerować, cuda na kiju. Mechanik zdjął komputer na silniku i okazało się, że coś się tam popaliło. Nadal nie wiem od czego. Po tamtej wymianie i zaprogramowaniu nowego, używanego komputera a poźniejszej implementacji problem się nie pojawił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności