Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem


Gość Patolog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

Mam problem z moim Combo od dluzszego czasu gdy silnik sie nagrzeje i go zgasze nie moge odpalic ponownie musze odczekac ok 3 godz az silnik sie schlodzi i pali bez zarzutow dodam ze na mrozach pali bez problemu gdzie mzoe byc problem?

Jezdze tak juz od ponad 2 miesiecy:), dzisiaj wystapil inny problem po ujechaniu ok 20 km wl mi sie tryb awaryjny nie wyskoczyla mi zadna kontrolka i jechalem 10km/h po zgaszeniu silnika rownierz nie odpalil, po odczekaniu paru godzin odpalil bez problemow i jechal jakby nigdy nic.

Prosze o pomoc.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzisiaj wystapil inny problem po ujechaniu ok 20 km wl mi sie tryb awaryjny nie wyskoczyla mi zadna kontrolka

Skąd wiesz że przełączył się w tryb awaryjny?

Odczyt błędów cię czeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd wiesz że przełączył się w tryb awaryjny?

Odczyt błędów cię czeka.

 

Pół roku temu padła mi turbina i wł się tryb awaryjny tym razem tak samo sie stalo dlatego wywnioskowałęm że włączył się tryb awaryjny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mati101086

Witam też mam problem z odpaleniem Combo gdy jest cieply ale opiszę troszkę szerzej mój problem:

 

Combo 1.3Cdti 75HP rok produkcji 2011 przebieg oryginalny (nie kręcony) 168000

 

Problem taki ze samochód jest po pęknięciu łańcucha rozrządu.

 

Przeszedł remont kapitalny silnika (panewki, pierścienie, zawory,regeneracja bloku i głowicy oraz wszystkie uszczelnienia) dla zainteresowanych 4100zl

 

I teraz tak problem jest taki że auto pali na zimno bez problemów ale jak się tylko nagrzeje nie ma szans odpalić. Dodatkowo sieci się kontrolka samochodzika z kluczykiem. Byłem wczoraj u kilku mechaników i jeden z nich zalecił czyszczenie Egr więc tak też zrobiłem (dostęp to jakaś tragedia) wyczyscilem skrecilem i co i nic jedyny plus to że nie pojawia się kontrolka samochodzika z kluczykiem ale samochód wciąż nie odpala na ciepłym.

 

Mechanik który składał samochód jest na sto procent pewien że rozrząd dobrze złożył. Kazał sprawdzić układ wtryskowy. Lecz samochód przed awaria dobrze odpalal.

 

Czy gdyby to był problem z układem wtryskiem to problem pojawiałby się na zimnym i na ciepłym?

 

Czytałem gdzieś że to może być problem z rozrusznikem lecz gdy akumulator jest naładowany to szybko kręci

 

Jedyne co mi do głowy przychodzi do głowy to że jest problem z akumulatorem nie zmieniany od nowości.

 

Ostatnia rzecz jaka zauważyłem to że jak dam gazu to światła przygasaja delikatnie.

 

Proszę znawców o jakieś sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności