Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodniczego 1.7 CDTI, nie wiem jaka nazwa przewodu lub nr katalogowy


Gość donmikson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam. Częściowo rozwiązałem sam swój problem szukając go kilka miesięcy. Kolejny raz zaobserwowałem, że znów powoli ucieka mi płyn chłodniczy, ok 100 ml na miesiąc. Dziś zdejmując osłonę silnika znalazłem winowajce. Sparciały, spuchnięty wąż, który przepuszcza płyn. Problem jest taki, że nie wiem co to za wąż, jak go znaleźć po numerze katalogowym. Szukałem w internetowym katalogu części opla jednak obrazek nie jest dla mnie czytelny aby mieć pewność który to wąż. Przesyłam zdjęcie, takie jakie mogłem zrobić, dalej nie wszedł aparat. Wąż z jednej strony wchodzi do metalowego trójnika, co widać na zdjęciu, natomiast z drugiej czego nie widać, wchodzi do metalowej obudowy. Lekko zawinięty, długość zgrubnie około 15 cm. Czy możecie mi pomóc i powiedzieć co to za wąż ?

 

fxuyyu.jpg

Edytowane przez donmikson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przewód jest spucnięty i na tyle porozchodzony, że można na aucie przeczytać W ostateczności będę musiał spuszczać płyn by ściągnąć i odczytać numer, ale wolałbym nie robić dwa razy roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma tam więcej przecieków.

Spróbuj tu poszukać części. - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/types/1/8


Druga opcja - poszukać na szrocie z podobnym silnikiem autka i wyciągnąć przewód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma tam więcej przecieków.

Spróbuj tu poszukać części. - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/types/1/8

Druga opcja - poszukać na szrocie z podobnym silnikiem autka i wyciągnąć przewód.

Właśnie w tym katalogu szukałem i znalazłem rysunek, ale ciężko z rysunku wywnioskować jest dla mnie, który to przewód.

 

25rl2qq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać pod kątem swojego silnika przewodów chłodniczych, ja mam inny rodzaj motorka i bardziej przejrzysty układ chłodzenia.

Wydrukuj zdjęcie i porównaj w autku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,wąż kosztuje 20-40, .A wyjmując używkę będzie tak samo wyglądać.Te węże mają to w metrykę wpisane.Obok niego jest jeszcze takie kolanko które tez się lasuje + wąż przy chłodnicy oleju.

W poniedziałek mogę nr podać bo mam taki na półce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,wąż kosztuje 20-40, .A wyjmując używkę będzie tak samo wyglądać.Te węże mają to w metrykę wpisane.Obok niego jest jeszcze takie kolanko które tez się lasuje + wąż przy chłodnicy oleju.

W poniedziałek mogę nr podać bo mam taki na półce.

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli mógłbyś podać numer katalogowy w poniedziałek.

Edytowane przez donmikson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Szukany przewód to nr 6336084. Oryginał kosztuje około 60 zł. Znalazłem zamiennik firmy THERMOTEC o nr katalogowym DWX061TT za 23 zł. Przed założeniem musiałem go skrócić o około centymetr z każdej strony ponieważ był za długi i się zaginał po założeniu. Po zabiegu jest już wszystko ok. Dobrze by było dodać nr GM do tytułu tematu, niech będzie łatwiejszy do odnalezienia dla innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności