Skocz do zawartości

Radio wyłącza się przy działającym ogrzewaniu.


Gość Aga.Wałcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga.Wałcz

Witam wszystkich.

Nie mogłam znaleźć nic na ten temat więc zakładam nowy. Jeśli takowy był to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.

Mam taki problem z radyjkiem, że kiedy działa ogrzewanie po jakimś czasie radyjko mocno się nagrzewa i wyłącza. Radyjko to Blaupunkt Toronto 400 bt. Rzadko jeżdżę zimą na dłuższe trasy więc nie byłam świadoma, że mam taki problem. Z pewnością nagrzewa się od dmuchawy, ale jak zabezpieczyć radio żeby się nie grzało? Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z samym radiem nie zrobisz nic.Nie można go izolować gdyż nie będzie miało chłodzenia.Co najwyżej nie włączaj nawiewu nad radiem.W czasie jazdy ustawiasz ogrzewanie na maxa ? (dmuchawa i temperatura ?).Teraz już wiem dlaczego w niektórych samochodach nie można puścić ciepłego powietrza w nadmuch nad radiem (T4,Sprinter).Nie w sensie,że nie jest to wskazane,tylko technicznie jest to niemożliwe.Ale zastanawia mnie jeszcze fakt,czy aby przypadkiem kanał dolotowy powietrza do kratek nad radiem nie jest w tym miejscu rozszczelniony i dmucha ciepłym powietrzem na pół deski (w sensie,że dmucha w profile wewnątrz deski nagrzewając elementy).Coś w stylu jak popękana rura odkurzacza.Siły ssania na końcu rury nie osiągniesz.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziwna sprawa gdyż w większości Sintr to dmuchawa się wyłącza kiedy się przegrzewa na 5 biegu :P

 

Ale fakt pierwszy raz słyszę aby wyłączało się radio. Tak jak Natan radzi sprawdziła bym czy wszystko jest ok z kanałami wentylacyjnymi. Niestety łatwe to nie jest. Możesz opuścić na siłę kratkę nawiewu w dół aż się prawie przekręci i szarpnąć do siebie. Powinna wówczas wyjść. I trzeba by popatrzeć jak to tam wygląda. Inna sprawa to to iż nagrzewnica jest dokładnie pod radiem i może tam coś jest nie tak i przepuszcza.... albo radio tak czułe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają do tego bezpieczniki (styki) ?.Dmuchawa autorce tematu chodzi.Wszystko jej chodzi.Tylko radio się wyłącza.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Sintry (jakieś takie eksperymenty producenta).Normalnie jak z małym dzieckiem.Ja wszystko biorę na "klatę" "łopatologicznie".Obserwując różne problemy z Sintrami odnoszę wrażenie,że to są najbardziej "nierozgryzione kobiety na świecie".Zawsze i wszędzie jakieś problem z nimi jest.Bez obrazy dla ich posiadaczy.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji

Wyłącza się i co dalej ? można je od razu na nowo właczyć, czy po jakimś czasie?

Wyłącza się nie zależnie czy nawiew jest na szybę czy do przodu lub na same nogi?

A latem gdy temperatury wewnątrz auta są bardzo wysokie koło 60 stopni to co możesz je normalnie włączyć?

Oryginalny wyświetlacz też wtedy pada?Jak padnie radio to klime możesz wtedy załączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga.Wałcz

Dzięki za wszelkie sugestie. Jeśli zamknę ciepłe powietrze nad radiem dalej jest to samo. Może coś jest rozszczelnione. Muszę to koniecznie sprawdzić. Tylko zimno teraz, a garażu nie mam. Zostaje mi czekać do wiosny i rozebrać całe to tałatajstwo i sprawdzić gdzie jest problem. Jeszcze raz dzięki za pomoc. :serduszka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności