Skocz do zawartości

Radio wyłącza się przy działającym ogrzewaniu.


Gość Aga.Wałcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aga.Wałcz

Za mało informacji

Wyłącza się i co dalej ? można je od razu na nowo właczyć, czy po jakimś czasie?

Wyłącza się nie zależnie czy nawiew jest na szybę czy do przodu lub na same nogi?

A latem gdy temperatury wewnątrz auta są bardzo wysokie koło 60 stopni to co możesz je normalnie włączyć?

Oryginalny wyświetlacz też wtedy pada?Jak padnie radio to klime możesz wtedy załączyć?

Wyłącza się i nie można go włączyć. Dopiero jak ostygnie. Latem nie ma problemu, wszystko działa. Oryginalny wyświetlacz działa. Klima u mnie nie działa odkąd kupiłam auto. No właśnie z tym nawiewem chyba coś nie halo, bo nie mogę zmienić gdzie ma wiać. Może w tym między innymi leży problem. W tej chwili nawiew działa na przednią szybę i przednie kratki w desce. Nie działa na nogi i bez względu jak ustawię pokrętło jest to samo. Co nie znaczy, że radio powinno się nagrzewać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz nieszczelne podciśnienie, stąd brak sterowania nawiewem. Poszukaj pod maską cienkich rurek.. idą np wzdłuż rozrządu. Jedna z takich rurek jest nie podłączona. To właśnie podciśnienie steruje nawiewem czyli i klapkami nawiewu. Możliwe iż są otwarte w jakiś dziwnej pozycji i wieje gdzie popadnie i jak leci.

 

Znajdż ją i zaślep, nawet taśmą klejącą. I zobacz czy wrócie sterowanie. No chyba ze od razu znajdziesz gdzie masz wolną złączkę. Lub też fotka rurki a my pomyślimy gdzie powinna być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aga.Wałcz

Masz nieszczelne podciśnienie, stąd brak sterowania nawiewem. Poszukaj pod maską cienkich rurek.. idą np wzdłuż rozrządu. Jedna z takich rurek jest nie podłączona. To właśnie podciśnienie steruje nawiewem czyli i klapkami nawiewu. Możliwe iż są otwarte w jakiś dziwnej pozycji i wieje gdzie popadnie i jak leci.

 

Znajdż ją i zaślep, nawet taśmą klejącą. I zobacz czy wrócie sterowanie. No chyba ze od razu znajdziesz gdzie masz wolną złączkę. Lub też fotka rurki a my pomyślimy gdzie powinna być.

Wiem o co ci chodzi, jak kupiłam sitrusię to miałam ten problem z tym, że wtedy w ogóle nie wiało. Brakowało takiego jakby rozdzielacza na tych rureczkach od podciśnienia. Być może znowu się coś rozłączyło. Trzeba poszukać, tylko jak mówię zima i zimno. Dzięki za sugestię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często też jest rozpięte jak ktoś rusza akumulator, przy wiązce do kabiny powinno być wpięte i jeszcze przewód do akumulatora podciśnienia.

Jak to coś będzie nie podpięte to klapki ogrzewania nie będą pracować.

 

Kacper albo Baki to opisali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle okazuje się że Sintra może mieć nietypowe usterki lecz banalnie proste w naprawie.

U mnie radio tez jest gorące ale nic się nie dzieje. Płytę jak wyciągam to jakbym z kaloryfera zdejmował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamknę ciepłe powietrze nad radiem dalej jest to samo.

 

Aga?

 

Tutaj nie chodzi o samo zamknięcie klapki nadmuchu (nazywam to żaluzjami) nad radiem,gdyż wtedy jest jeszcze gorsza sytuacja.Wyłącz strumień ciepłego powietrza z poziomu jego podziału (szyba,nogi etc.).Ma być tak,że jak się ogrzewasz w samochodzie przy otwartej żaluzji nad radiem nie powinno z niego lecieć powietrze.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chodzi jej podciśnienie to nie zmieni kierunku nawiewu.

Ola?

 

Czy Ty sama grzebiesz się w Sinterkach,czy za dużo przebywasz w towarzystwie facetów,mechaników bardzo Tobie znajomym ?.Obserwuję Cię od jakiegoś czasu i jestem wprost zdumiony Twoimi wiadomościami na ten temat.Nie gniewaj się,ale odnoszę wrażenie,że ktoś (facet...pisze z Twojego konta).Albo zamiast Olaola1 widnieje pod tym nickiem jakiś inny Karol itp. .Jeżeli,nie to jestem pełen podziwu Twoich wiadomości na te tematy.No ale w kilku Twoich komentach widziałem Twoje pięknie pomalowane na róż,zadbane paznokietki.Coś mi tutaj lekko nie pasuje.Kobieta mechanior ?.Takie są tylko w niebie :-D .

Edytowane przez Natan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności