Skocz do zawartości

Wyciek z okolicy intercoolera 1.9 CDTI


Gość MrSeeba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki,
Dzisiaj przy okazji wymiany świec żarowych w swojej Astrze dokonałem małego przeglądu i to co ujrzałem mocno mnie przeraziło. Po zdjęciu atrapy mym oczom ukazał się ów widok:

 

b03c9ae8b86c8471med.jpg

 

Skąd ten wyciek? Zapocenie przy chłodnicy/intercoolerze jest naprawdę mocne. Olej wymieniony 5 tyś.km temu, ubytku nie zauważyłem.

 

Auto nie dymi, turbo lekko gwizdze na zimnym silniku, ale później się uspokaja. Mocy brakuje lekko, to fakt. Tu myślę że winowajcą jest pewnie EGR, który jutro wyczyszczę i dam uszczelkę FIATA z 4 otworami.

Niestety do rodzinnej miejscowości w najbliższym czasie nie wrócę, a nie chcę dalej tak jeździć by nie narobić więcej szkód. Pod blokiem też nie naprawie auta przecież. Muszę skontaktować się z jakimś mechanikiem. Polecicie kogoś z Łodzi, kto ogarnia Opla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie masz co się martwić. To olej z odmy dostaje się do układu dolotowego. Prawdopodobnie problem z poceniem się ustąpi jak wyczyścisz to połączenie i dokręcisz te opaski ślimakowe. Na wszelki wypadek sprawdź szczelność w tym miejscu polewając to połączenie niewielką ilością wody z płynem do naczyń. Jak po dodaniu gazu pojawi się piana to znaczy że nieszczelność jest znaczna i czym prędzej trzeba ją usunąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten sam problem musiałem wymienić oring na łączeniu, przy dodawaniu gazu robiły się bąble. Po wymianie turbina mniej świszczy i wydaje mi się że ciut więcej mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałem przyjrzeć się dokładniej problemowi. Przy próbie dokręcania opaski ta się zerwała. Kupiłem nową, wyczyściłem wąż i mocno ściągnąłem nowy oring. Za kilka dni zobaczę jak to wygląda i czy wyciek ustąpi. Pytanie drugie w takim razie - czy powinien tam w ogóle być olej? Świadczy to o tym, że turbo puszcza olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Moze ktos w skrocie powiedziec jak wyglada przebieg polaczen odmy i intercolera, gdzoe ida ktore kanaly? Mam zapocenie po obu stronach chlodnicy i turbo delikatnie gwizdze jak jest zimne - moc ok. Powietrze przez intercoller leci do turbo, tak? Nie powinno czasem byc czyste, bez oleju?

Edytowane przez Grandalf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapocenie było, turbo gwizdało, więc wziąłem się do roboty przy okazji wymiany UPG. Turbosprężarka zregenerowana, intercooler wyczyszczony - jest sucho i ustał irytujący gwizd na zimnym silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda intercooler po obu stronach. Planuje któryś dzień poświęcić i rozebrać wszystko i wyczyścić. Skąd może się brać tyle tego dziadostwa? Jeden z mechaników sugeruje, że to może być przedmuch i proponuje separator oleju dołożyć.

 

post-7488-0-62398900-1459618309_thumb.jpg

post-7488-0-77376900-1459618376_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymienie, tylko to będzie naprawa objawów bo czy powinno tam być aż tyle tego syfu? Dwa lata temu miałem zapaskudzone od jednej strony, jeśli dobrze pamiętam, to od prawej. Stwierdzono puszczanie oleju z turbo, poszło do regeneracji. Teraz mam jeszcze większy brud z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności