Skocz do zawartości

Dołożenie GIDa - wylogowanie -aktywacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że to mój pierwszy post tutaj, to CZEŚĆ :)

Kupiłem ostatnio Corsą C 1.7 CDTI 2006 rok, niestety nie ma w niej komputera pokładowego (GID). Mam do kupienia w dobrej cenie (tak mi się przynajmniej wydaje) zestaw, czyli GID (z oznaczeniem KU) i radio CD 30 MP3 (takie samo jak posiadam aktualnie). Wyczytałem gdzieś że w tej wersji silnikowej montowane były GIDy także powinno to działać.

I tu moje pytania:

1. Radio i wyświetlacz jakie mam do kupienia mogą nie być wylogowane, czy jest to duży problem? Dam radę zrobić to sam za pomocą TECH2?

2. Wyczytałem gdzieś że do tego zabiegu potrzebny jest kod z tej kartki jaką dostaje się w salonie z samochodem, niestety jej nie posiadam, czy za pomocą TECH2 mogę go w jakiś sposób odczytać?

3. Czy TECH2 mogę potem aktywować komputer pokładowy ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kod security nie jest potrzebny do aktywacji BC zresztą w łatwy sposób można go zdobyć w Corsie C : SMILE :

A mógłbyś podpowiedzieć jaki to "łatwy" sposób? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podpowiedzieć jaki to "łatwy" sposób? ;)

Przy pomocy OP-COM zgodnie ze ścieżką :

 

Rocznik auta/Model/Nadwozie/Zestaw wskaźników/Dostęp do EEPROM/Odczyt kodu dostępu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc tak. tempomat zaprogramowany, komputer włączony, GID sparowany z oryginalnym radiem i ustawiony prawidłowy index. Do GIDa nie idzie jeden kabel od sterownika silnika, na kostce od sterownika jest to pin numer 1, a na kostce GIDa pin numer 16. Kabel muszę doprowadzić, teraz moje pytanie, czy ktoś robił coś takiego? Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale potrzebuję kupić pin do wtyczki od GIDa, i "gniazdo" na pin do wtyczki od sterownika(wie ktoś jak to się fachowo nazywa?).

Druga sprawa, tempomat był aktywowany, do manetki dochodzi 4 kable, a tempomat dalej nie działa, jakieś pomysły co może być przyczyną?

Edytowane przez piokow14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności