Skocz do zawartości

Astra G 1.4 16v - wysokie obroty


Gość adison420

Rekomendowane odpowiedzi

Ten błąd masz od źle wyregulowanej LPG.Zła mieszanka.Jeżeli na Pb go nie masz to jest potwierdzenie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość adison420

Ten błąd masz od źle wyregulowanej LPG.Zła mieszanka.Jeżeli na Pb go nie masz to jest potwierdzenie.

Tzn. na PB nie wiem czy jest, ale sprawdzę. Skoro nie będzie to po zrobieniu obrotów od razu jadę do gazownika.

A na poprzednie moje pytania znasz odpowiedź? Bo jak widać to tylko ty starasz się pomóc za co wielkie dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przepustnicę na lince.Sprawdź jeszcze linkę czy się nie zacina.Możesz ją mieć źle założoną i za bardzo naciągniętą.Popuść zawleczkę o jeden ząbek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adison420

Ok. Spróbuję, ale wydaje mi się, że linka jest ok. Naciągnięta raczej nie jest zbyt mocno, przynajmniej mi się tak wydaje, ale rzeczywiście mogło mi się coś przestawić, jednak wcześniej tego nie powiązałem. Generalnie problem z obrotami zaczął się nagle. I w sumie nie wiem czy wiązać z tym czy nie ale zaczął się w czasie gdy dolewałem płynu do spryskiwaczy. Zostawiłem korek na silniku (mam korek z miarką) i miarka była gdzieś w rejonach przepustnicy/linki. Zapomniałem zamknąć i korek został tak na silniku. Chwilę później (przejechałem może 1-3km) zaczęły właśnie wariować obroty, ale po przygazowaniu spadły i były ok. Jak zajechałem do domu to zajrzałem pod maskę i wtedy przypomniało mi się o korku od spryskiwaczy, ale tak jakoś nie wiedziałem jak połączyć fakty. Jednak teraz jak napisałeś, żebym sprawdził na lince to tak zrobię, bo tak w sumie myślę, że rzeczywiście coś mogło się wtedy rozregulować, ewentualnie spowodować blokowanie linki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adison420

Dzięki adam1954 bo tylko ty pomogłeś i w sumie to dzięki Tobie... no właśnie :) Moje auto jest już w pełni sprawne. Obroty już są w normie, zaraz napiszę co było.
Zrezygnowany zakupiłem używaną przepustnicę, wymieniłem, odpalam a tu... dupa i kamieni kupa. Byłem zrezygnowany jeszcze bardziej. Znalazłem na necie, że przyczyną może być egr. Próbowałem zaślepić ale w efekcie obroty zamiast 2000 były ok 5000-6000, mimo że był dobrze dokręcony i nigdzie nie łapał powietrza. Byłem zrezygnowany jeszcze bardziej, ale wtedy mi przypomniało się, że na czujniku map mam za duże napięcie i że miałem sprawdzić napięcie na kompie. Jako, że ja nie ogarniam do końca takich spraw to zadzwoniłem po kuzyna. Ściągnęliśmy komputer i okazało się, że nie trzeba było napięcia sprawdzać. Nie było jednego pinu. Przegnił i wypadł, a w efekcie komputer dawał zły sygnał do czujnika MAP, a ten dawał za wysokie obroty. Jakoś pomyśleliśmy i kawałek sztywnego kabla wrzuciliśmy w pin w wiązce tak by stykał po podłączeniu do komputera. Po odpaleniu obroty wręcz od razu spadły do prawidłowych, napięcie na MAP też już jest w granicach normy. W przyszłości i tak będę musiał pomyśleć nad wymianą/regeneracją kompa, ale przynajmniej dzięki radą wiem co jest i chociaż chwilowo rozwiązałem problem. Jeszcze raz wielkie dzięki adam1954.
No i temat do zamknięcia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adison - nie ma co zamykać bo może ktoś inny z podobnym problemem się znajdzie.

Dzięki że napisałeś gdzie tkwił problem i jak go rozwiązałeś. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adison420

Adison - nie ma co zamykać bo może ktoś inny z podobnym problemem się znajdzie.

Dzięki że napisałeś gdzie tkwił problem i jak go rozwiązałeś. :spoko:

Okej :) Nie ma sprawy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności