Skocz do zawartości

[Meriva B] Fabryczny LPG nie działa przy temp. otoczenia poniżej -8*C


Gość A_FLY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bedżamin

Musiałeś trafić na prawdę słabą sztukę. Swoją merivę odebrałem w grudniu 2013 i generalnie wszystko jest ok do tej pory. Jedyne co było źle spasowane to uchwyty do ciągnięcia/zamykania wewnątrz w przednich drzwiach ale poprawili to raz i jest spokój. Co do rdzy to się pojawia rdzawy nalot w pobliżu tulei w zawieszeniu z przodu ale poza tym to spokój ze rdzą mam. Ostatnimi czasy coś mi popiskuje przy dodawaniu gazu i zwiększa częstotliwość wraz z obrotami, ale pojawia się to tylko gdy się dodaje gazu. Nw czy napinacz albo jego rolka juz nie siada po prostu. Auto ma obecnie przebiegu niecałe 70kkm. Co do przełączania na gaz i guzika to on się wyłącza tylko wtedy gdy albo braknie gazu albo gdy np idę przeparkować auto i podczas gdy silnik jest odpalony nie zdąży się na gaz przełączyć, jeśli nie się przełączy to przy następnej jeździe trzeba pamiętać żeby ten guzik wcisnąć. Generalnie z auta jestem bardzo zadowolony póki co ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie czytam Wasze wypowiedzi i widzę że piszecie o autach z niskimi przebiegami. Napiszcie jak w Waszym przypadku wyglądało docieranie silnika na początku a konkretnie czy silnik brał olej. U mnie jest przejechane dopiero 600 km i ubyło jakieś 1/3 l. Mój silnik B14NET LPG 140KM.

Edytowane przez nowyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

W mojej merivie tak długo jak serwisowałem auto w aso tak silnik wciągał olej. Między wymianami potrafił wciągnąć koło litra. Po tym jak się skończyła gwarancja zacząłem sam auto robić i zamiast lać 5w40 od GM kupuję Motula 5W40 8100 X-Clean i jak ręką odjął. Między wymianami nie ubywa ani mm z bagnetu, zwiększyłem też częstotliwość wymian. Nie zmieniam tak jak sugeruje producent co 30kkm lub rok tylko co 10kkm. Wg mnie aso ostro w kulki leci z wymianami czegokolwiek. Jak mogę Ci doradzić to wymieniaj sobie filtr powietrza tak raz do roku bo jak się okazało w aso nikt mi go nie wymieniał bo podobno był w dobrym stanie. Mam taki nawyk że przy wymianie oleju wymieniam dosłownie wszystkie filtry w samochodzie i ten od powietrza był czarny jak smoła gdzie nowy jest śnieżnobiały.

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam u mnie też delikatnie ubywało oleju , na bagnecie gdzieś około 4-6 mm od wymiany do wymiany czyli co 10-11 tyś, co 30 tys ja sugeruje producent przegięcie....masz racje :) Teraz też sam wymieniam po gwarancji częstotliwość bez zamian co 10 tyś ale olej z GM 5w30 zmieniłem na millers 5w40 i nic nie bierze oraz silnik pracuje gram ciszej chyba ze to placebo. Filtra powietrza gdzieś doczytałem według wskazań serwisowych że wymiana jest co 60tyś , ja wymieniłem po 30tys bo też nikt go nie wymienił w serwisie i był dość brudny , tak jak mowisz filtry raz w roku najbezpieczniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie docieranie silnika nowego do 3k km - maksymalne obroty do 3000rpm/min i delikatnie z gazem (niskie obroty i wciskanie mocno pedału gazu na zimnym silniku i w przypadku pierwszych km to katowanie).

Pierwszy serwis olejowy przy 15k km i tak leci co 15k km. Obecnie po trzeciej wymianie oleju, jak na razie zużycie mniej więcej stałe od nowości ok. 0,6-0,8l/ 15000km.

Do 15k km olej zalany fabrycznie w silniku, potem Specol C3 5w30, po dzień dzisiejszy.

 

Przy okazji, oczywiście auto trafiło do serwisu (nie liczę po raz który, ale mogę się umawiać co 1,5 miesiąca) ;) - tym razem padł centralny zamek, nie było opcji zamknąć auta.

Pytanie techniczne, jak zamknąć auto gdy nie reaguje na pilot, a kluczykiem zamykałem tylko drzwi kierowcy? :D:D:D

 

Filtr powietrza też kazałem wymienić po 30k km i tak będę wymieniał.

Edytowane przez A_FLY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Żeby w merivie b zamknąć drzwi które nie mają wejścia na kluczyk (czyli wszystkie poza drzwiami kierowcy :P) musisz je otworzyć i od strony kabiny nad zamkiem w drzwiach jest dziura w którą wkładasz kluczyk/śrubokręt i popychasz taką plastikową zapadkę do góry i potem tylko trzaskasz drzwiami i tyle. Nw jak bagażnik i klapka wlewu paliwa ale myślę że będzie podobnie rozwiązane ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dembiec jaki masz silnik w swoim aucie?

 

Swoją drogą piszecie Panowie mniej więcej o podobnym ubytku oleju u każdego z Was czyli 0,6-0,8l na kilkanaście tys. km. Tymczasem tak jak pisałem powyżej, przy przebiegu od nowości 600 km ubyło mi już ok. 1/3l. Dzisiaj przejadę kolejne 250km i zobaczę co wyniknie.

Edytowane przez nowyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi 1.4 120 KM LPG , kupiony był jako demonstracyjny miał około 1300km o docieraniu nie poradzę , przynajmniej nie zauważyłem aby od tych 1500 do 4000 coś mocniej ubywało oleju . Tobie ubyło 1/3 Litra czyli 1/3 bagnetu ? kurcze trochę sporo , a na pewno było dobrze wlane ja w poprzednim aucie miałem tak ze leka krzywizna w jakimś garażu i zafałszowywany odczyt....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem tutaj skierowany z innego wątku. Za niedługo będę jeździł Astrą z gazem, mam nadzieję, że problemy z felernej Merivy się nie powtórzą. Coś mi się zdaję, że cały problem może wynikać z głęboko zakopanej nieprawidłowej pracy komputera i jest to trudne do wykrycia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie ta trudność wykrycia może być pochłaniaczem kasy.

 

 

http://forum.opel24.com/topic/73038-fabryczne-lpg-w-astrze-j-czy-moze-sprawiac-klopoty/page-7

 

ArKos,Bad i ketrab piszą o problemach.

 

Ja osobiście bym fabrycznego nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności