Skocz do zawartości

Gość Arek16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Ponieważ już wyczerpałem wszystkie pomysły, chcę zapytać Was o problem który mnie martwi.

Już od o kolo 6 miesięcy mój Signum 1.8 122 km w gazie BRC.

Sprawa dotyczy tego, że rano czy po całonocnym postoju mój signum ciężko odpala tzn. odpali zgaśnie i tak min. ze 3 razy, przy tym obroty falują tak jakby silnik chodził na 2-3 cylindry. Nie da się rówenież autkiem od razu jechać bo strasznie poszarpuje, zrywa, dławi się.

Sprawa dzieje się tylko i wyłącznie na benzynie, na gazie działa OK. Daję się również zauważyć, że jest słabszy niż na gazie.

Zostało wymienione już listwa wtryskowa benzyny, reduktor gazu, czujnik wody od silnika, sprawdzone ciśnienie paliwa i było OK. Mechanicy rozkładają ręce, komputer nie pokazuje żadnych błędów, ale jakiś czas temu zapalił się check sprawdziłem i jest to sonda lambda za katalizatorem, raz wyskakuje chcek a za chwile gaśnie, ale to prawdopodobnie uszkodzona sonda lambda.

 

 

Czy ktoś mi pomoże, a może miłą taki sam problem!?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził ustawienia LPG, następnie spróbował dać świeżego paliwa.

Ale zaczął bym od upewnienia się na 100% sprawności sądy o której piszesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG było sprawdzane przy wymianie reduktora, świeże paliwo było już nie jednokrotnie dolewane tak samo jak jeżdżenie tylko i wyłącznie na samej benzynie. Jazda na benzynie dawała dobry efekt, ale jak tylko później przełączyłem na gaz dalej problem powracał.

A czy jest jakaś możliwość żeby zresetować dawki paliwa, albo nauczyć signuma od nowa tych dawek. Ponieważ wyskakiwał błąd że ma za chudo.

Posiadam OP-Coma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kolego skoro problem powraca po jeździe na LPG to jednak chyba coś z lpg jest nie tak.

2.Jeszcze tylko jedna myśl - czy gdy przed końcem jazdy przełączysz z LPG na Pb - tak samo rano są problemy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to tak samo jak bym jeździł na benzynie. Wstaję rano i jest OK.

Też po sprawdzeniu całego układu paliwowego, moje myśli przeszły na winę gazu, dlatego został zmieniony reduktor, ponieważ był tez lekko uszkodzony. Gazownicy z BRC sprawdzili auto, i twierdzą że to nie od gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor to nie wszystko.Na końcu tej układanki jest człowiek, który to programuje a jak zrobi to na odp....to efekt masz taki jak przedstawiasz.

Winny gaz nic więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Wieczorem przejedź pare km na benzynie i zgaś go na benzynie. Zobacz jak odpali po tym rano. Miałem coś podobnego w agili, u mnie pomogło podniesienie temp. przełączania na gaz.

Edytowane przez Fircyk81

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz Kolego Fircyk81, że źle ustawiona temperatura kiedy to z benzyna autko przełącza się na gaz też może mieć coś z tym wspólnego? Jeżeli tak, to na jakiej zasadzie. Bo teraz wygląda tak jak by go gaz zalewał i rano gdy odpalam na benzynie to odpalał by na dwóch rożnych paliwach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nie będzie uszkodzona.Jak Beny pisał:gazownik do zmiany.Sprawdź dokładnie sondę czy pracuje na Pb.Jeżeli jest za ubogo na LPG to jest tylko wzbogacenie programem od LPG.Tłumacząc to po prostu LPG rozwala ci mapę benzyny.Pytanie jeszcze czy gazownik czyścił ci wtryski od LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wtrysków kolego od LPG to raczej nie, ponieważ oni twierdzili, że jeśli już coś zawiniła z ich strony do reduktor który zresztą wymieniłem na nowy. Też mi sie wydaję że to wina z mapami paliwa. Ale to ciekawe co napisałeś, że to źle ustawiony gaz rozwala mapy od benzyny. Ja mam ten serwis BRC w rzeszowie, ale czuję że bd musiał się przejechać do Tarnowa gdzie mają główną siedzibę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności