Skocz do zawartości

Falowanie obrotów na zimnym silniku


Gość zupson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie mam problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku .... obroty skaczą strasznie wysoko i strasznie nisko od 400-2500, raz jest 1000-1500 po chwili 800-2000 i tak aż nie osiągnie 60-70 stopni ... po czym silnik wraca do normy czyli spokojnie chodzi na 800 obrotach. NIe wiem czy to na temat ale zawsze miałem problem z palącym się check engine teraz tez się zapaliło. Mocy mu nie brakuje przez ten defekt, ponad to miał czyszczona przepustnice(nowa uszczelka oraz filtr powietrza), nowe świece, nowa listwa. Ma ktoś może pomysły co to może być ? brak pomysłów.

 

Wykazane błędy to

0140 Brak syg sondy 2

0170 Nieprawidlowy sklad mieszanki

0301 Wypadanie zaplonu 1 cylindra

0303 Wypadanie zaplonu 3 cylndra

 

Z tego co wiem to sonda nie ma nic z tym nic wspolnego bo auto i tak chodzi na gazie... a co do wypadania cylindrów to sam nie wiem ...

Edytowane przez zupson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

uzyj wyszukiwarki

wpisz ''falowanie obrotow''

jak odczytac bledy samemu tez jest na forum

metoda gaz hamulec z tym silniku powinna dzialac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0140 Brak syg sondy 2

0170 Nieprawidlowy sklad mieszanki

0301 Wypadanie zaplonu 1 cylindra

0303 Wypadanie zaplonu 3 cylndra

 

Z tego co wiem to sonda nie ma nic z tym nic wspolnego bo auto i tak chodzi na gazie... a co do wypadania cylindrów to sam nie wiem ...

Edytowane przez zupson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek775

Zakładam ze masz gaz 4 generacji - czyli sonda musi być sprawna bo inaczej becie się świecić czek. Skład mieszanki niewłaściwy czyli gaz do regulacji

 

Trzeba zacząć od kontroli świec i regulacji gazu. Warto sprawdzić kompresje bo jak niewłaściwy sklad mieszanki to mogly zawory dostać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze masz gaz 4 generacji - czyli sonda musi być sprawna bo inaczej becie się świecić czek. Skład mieszanki niewłaściwy czyli gaz do regulacji

 

Trzeba zacząć od kontroli świec i regulacji gazu. Warto sprawdzić kompresje bo jak niewłaściwy sklad mieszanki to mogly zawory dostać

 

Zgadza sie, mam STAG'a 4 G, a co do sondy to wczesniej jezdzilem i wszystko bylo ok... Dziwi mnie to ze samochod startuje na benzynie .... jak byl wiekszy mroz po przelaczaniu na gaz samochod gasl albo nie pracowal na wszystkie garki ( musial sie bardziej rozgrzac, wtedy normalnie chodzil na gazie ) swiece byly nowe. A i czemu jak sie rozgrzeje to chodzi normalnie ;/ ludzie pomocy

Edytowane przez zupson

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek775

Pomyśl człowieku - jak na zimno nie chodzi to znaczy ze instalacja jest zle wyregulowana. Jedź do gazownika zapłać tą stówkę i niech ci ustawi. Taka dalsza jazda może spowodować większe uszkodzenie.

Skoro na benzynie chodzi no to nie ma co siedzieć tylko jazda na regulację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności