Skocz do zawartości

ECN 04005A --- EGR


Gość keisai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W aucie Opel Astra H, 1.9CDTI, 2006r po naciśnięciu pedałów gaz+hamulec pojawia mi się błąd ECN 04005A

 

Z komputera auta poprzez aplikację mam informację:
P0400 - Układ recyrkulacji spalin - błędy przepływu

 

Miesiąc temu miałem przypadek, że zapchał mi się DPF - został wyczyszczony a turbina zregenerowana.

 

Po dwóch tygodniach po czyszczeniu pojawił się powyższy błąd.

 

Inny mechanik sprawdził EGR, turbinę, przeczyścił DPFa, ale nadal się pojawia błąd.

Po kilku odpaleniach auta ikona samochodu z kluczykiem gaśnie, ale pojawia się ikona silnika.

 

Mechanik radził, żebym przeciągnął auto na wysokich obrotach na trasie.

Skasowałem błąd i zrobiłem test w na dystansie 180km.

Przy wysokich obrotach (ok. 3000 obr/m) błąd gaśnie.

Kiedy obroty maleją ikona samochodu z kluczykiem ponownie się pojawia.

post-20414-0-00549200-1455403023_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na forum faktycznie jest sporo odnośnie błędu ECN 04005A, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi - podsumowania dla mojego przypadku.

Po czyszczeniu EGRa, czyszczeniu DPFa mechanik stwierdził, że uszkodzony może być "czujnik różnicy ciśnień" (zdjęcia poniżej).

 

Czy komputer nie wskazałby konkretnej informacji o uszkodzonym czujniku ?

 

 

post-20414-0-86573200-1456131063_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Wymieniony został EGR. Uszkodzony fizycznie silniczek.

Powodowałby ponowne zapchanie DPFa.

 

Koszt: 510zł za części + 100zł robocizna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłącze się do tematu. Pojawia mi się błąd 0405A przy wysokich obrotach. Egr mam wyłączony programowo. A niedawno został dodatkowo zaślepiony.najważniejsze jest to że błąd pojawia się od momentu zaślepienia egr Jak to możliwe że egr daje błąd skoro jest wyłączony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale wyłączenie programowe polega na tym że wartości EGR nie są czytane przez sterownik jako wartości wedle których jest robiona przez niego korekta.

 

Ale jeżeli jest coś nie tak z układem elektrycznym (zwarcie lub przerwa ) to może walić błąd.

Twój błąd to sygnał za niski ,czyli przyczyny -zwarcie z masą w wiązce,czujnik położenia EGR i sterownik silnika.

 

Ale powiem ci że u mnie też jest programowo wyłączony i w Opcomie mam stałą wartość ( nie zmieniającą się podczas pracy).

 

Czyli sterownik go widzi.Ale ?

 

I sam teraz w sumie to tylko się domyślam że tak jak wcześniej pisałem powinno być.

I w sumie to ktoś kumaty kto usuwa EGR programowo mógłby wyjaśnić na czym to dokładnie polega.

Czytałem dużo na ten temat ale dalej nie wiem.

Może jestem za tępy aby to zrozumieć.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak skasował mi egr potem myślę skoro skasowany odłącze wtyczkę . I co od razu błąd więc zadzwoniłem do niego . I powiedział mi że egr skasowany na pewno ale wtyczka musi być podłączona bo będzie błąd. Ze da się usunąć tak by nie było ale on to robi z ten sposób. I teraz nie wiem zaślepiony mam egr i tak bym chciał go zostawić ale podczas jazdy tryb serwisowy nie daje żyć. A powiedz mi Adam1954 czy masz wtyczkę podłączona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności