Skocz do zawartości

Astra f 1.4 8V silnik za bardzo się grzeje


Gość art1ek

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, orientujecie się czy chłodnica z 1.6 16v będzie pasowała do 1.4 8v?


Czujniki nie pomogły. Dzis zamówiłem nową chlodnice, tym razem nie chinczyka :)
Za chwile zabieram się za wymiane chłodncy. Zauważyłem że na obecnej gdy termostat pusci chłodnicy w 2/3 od góry jest gorąca a dół zimny. Czyli wyglada ze uklad jest zapowietrzony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chlodnica zmieniona. Nowa o 1cm grubsza. Jest mała poprawa, ale dalej to samo. Różnica jest taka, że wentylator włacza sie teraz nie przy 100 tylko gdzies 98 i chodzi krócej niż wcześniej

Przestało też bulgotać w zbiorniczku wyrównawczym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro do gaziarza idzie i koniec, więcej nie robie nic...

Jutro do gaziarza idzie i koniec, więcej nie robie nic...

Auto u mechanika, ale mi nie dało to spokoju i szperałem po necie iii... Znalazłem identyczny przypadek jak mój--->https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/410236-astra-f-termostat-i-przepustnica/

Najprawdopodobniej winowajcą w tym przypadku jest termostat. Kilku ludzi narzekało na te Vernet, a ja właśnie taki mam. Jutro wymieniam na Vahlera i zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

ale, to musisz i rozrząd, z pompą wody zmienić.,

bo termostat jest pod rozrządem. Moim zdaniem,

będzie to samo, że chyba zastosujesz "zimny termostat"

one były stosowane, na Afrykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrządu i pompy nie zmieniam bo są nowe. Zmienie termostat i pasek. Termostat na 87 stopni.

Auto już w domu. Winowajcą jak się okazało był głupi termostat za 30zł... Założony jest na 87 i jest o niebo lepiej. Temperatura w jeździe ma 90-91 stopni i nie rośnie. Dopiero przy dłuższym postoju wchodzi na 95. Problem rozwiązany :-) prawdziwy test będzie w leci przy 30 stopniach. Temat do zamknięcia. Dzięki wszystkim za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posciagajcie sobie plastiki z atrapy kolo chłodnicy problem ustaje:)

Witam forumowiczów. Chciałbym opisać swój problem z asteroidem... Dodam, że przeczytałem już kilkanaście postów odnośnie temperatury w astrach i wiem, że jest dosyć wysoka, ale....

Problem pojawia się gdy jest ciepło na polu (powyżej 10stopni). Przy normalnej jeździe, wystarczy że zatrzymam się np na światłach 2min i jest jakieś większe wzniesienie to auto odrazu ma 100 stopni i włacza sie wentylator. Temp spada, ale moim zdaniem wolno. Nie wspominając w lecie jest katastrofa. Wentylator potrafi iść przez 15km. Wyminiłem pompe wody, termostat, chłodnicę, płyn, obieg drożny, ogrzewanie dobre. Ostatnio jakiś mechanik mi powiedział, że to może być wina źle zamontowanego parownika od gazu, ale nie chce mi się w to wierzyć. Macie jakieś pomysły? Dodam jeszcze, że jedyne co podejrzewam to chłodnica może być złom, bo nowa z allegro kosztowała 45zł i może ona jest za mało wydajna? Z drugiej strony na starej chlodnicy było tak samo z tego co pamietam, bo bylo to zaraz po kupnie auta. Żaden mechanik nie ogarnia tego tematu. Może ktoś na forum ma jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności