Skocz do zawartości

Astra F 1,8 16v 1996r kombi bez LPG problem z ogrzewaniem


Gość marunio

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy mam problem..

samochód jak w temacie... kupiłem w październiku i gdy zrobiło się już chłodno na dworze to zauważyłem ,że ogrzewanie nie działa wydajnie a mianowicie przy samych kratkach leci ciepłe (w miarę) powietrze ale ogólnie w samochodzie jest chłodno,po zakupie zrobiłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody i przy okazji wymieniłem termostat... nic się nie zmieniło,zauważyłem że jeden z węży wchodzących do nagrzewnicy jest cieplejszy od drugiego więc wymieniłem nagrzewnicę na nową NRF`u i po tym oba przewody gorące ale efekt nawiewu ten sam... dalej zauważyłem delikatny wyciek płynu z chłodnicy więc i chłodnicę wymieniłem na nową-efekt ciągle ten sam.Pomyślałem że może trafił się felerny termostat i wymieniłem go na kolejny marki Vernet (temp otwarcia 92`)dalej kiszka.Sprawdziłem linki idące z prawej strony obudowy nagrzewnicy-chodzą w pełnym zakresie i są zapięte prawidłowo na obudowie,dalej rozebrałem konsolę środkową i sprawdziłem linki przy pokrętłach i tu również nie miałem zastrzeżeń.... już po prostu zgłupiałem po tym wszystkim co zrobiłem dalej efekt ogrzewania jest taki sam-dodam iż po wyjechaniu do pracy wskazówka podnosi się po ok 3-4 km i dochodzi do temp 92` i stoi na tym poziomie niezależnie od jazdy czy to miejskiej czy w trasie dopiero jak w korku postoję czasem to dojdzie do ok 100` ale włącza się wentylator i spada do 92`.

w grudniu gdy temp spadły do ok -15 to delikatny szron który był od wewnątrz na szybie zszedł dopiero po przejechaniu 30km w trasie.

 

proszę o jakieś sugestie Wasze bo mi już pomysły się skończyły.... czy to że Astra z klimą to tak musi być?

 

przeszukałem już cały internet ale nie znalazłem nigdzie podobnego przypadku lub choćby pomocy w rozwiązaniu takiego problemu...

 

ps. nie mam zaworu ogrzewania na przewodach do nagrzewnicy

 

parzyłem że w astrze bez klimy u znajomego ogrzewanie działa tak,że wskazówka od temperatury gdy tylko ledwo dygnie to w środku robi się żar i wystarczy mieć pokrętło ustawione na 1/2 skali lub max na 3/4 a w środku jest jak w lecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zostają jeszcze węże od nagrzewnicy do sprawdzenia.No i jeszcze raz sprawdzić klapki od regulacji powietrza ale już w środku

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.ale jak myślisz co może być z tymi wężami?ta klapka która jest nad nagrzewnicą która otwiera ciepło zimnno działa bo zmieniając nagrzenicę ją widziałem i sprawdziłem.jest ok.aha jeszcze wymienił em też profilaktycznie korek od zbiorniczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem ... Przyjrze się tym przewodom i dam znać co ustaliłem .za ewentualne inne sugestie z góry dziękuję i liczę na dalszą pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marinero78

odkręć korek w zbiorniczku wyrównawczym dolej płynu pod korek i nagrzej porządnie samochód ( będziesz widział jak uchodzi powietrze z układu) dodatkowo możesz pompować ręką przewód który wchodzi do nagrzewnicy (ten cieplejszy) aby pozbyć się powietrza. powodzenia.


Filtr kabinowy zapewne tez zmieniałeś ?

co ma piernik do wiatraka.

Edytowane przez Kacper
zbedny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marinero ale to myślisz, że przez dwa miesiące by się nie odpowietrzył dokładnie?mogę spróbować.... najpierw przyjże się tym przewodom idącym do nagrzewnicy a później spróbuje zrobić jak napisałeś- tylko gdyby była zapowietrzona nagrzewnica to oba przewody nie były by chyba gorące na tyle że ich nie da rady utrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności