Skocz do zawartości

Wartość obr/min przy 110 km/h


Gość Ronin78

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, z racji, że mam dwa samochody, rzuciła mi się w oczy dość wysoka wartość obrotów w mojej Vectrze przy 110 km/h. Trzyma ona wtedy równo 3000 obrotów na piątym biegu. Dzisiaj jechałem do pracy moim staruszkiem Chevy Trans Sportem 3,4 V6 i sprawa ma się zupełnie inaczej. Z racji, że Chevy to tez GM jakby nie było :devil2: wrzucam fotkę jak to tam wygląda. Najwyższy bieg Drive, kaganiec, prosta droga (chociaż tu nawet wzniesienia nie robią różnicy) i jest tak:

 

46c8a49050e7.jpg

 

Jak to wygląda u Was?

Foto z Vectry wrzucę jutro, a Vectra zgodnie z VIN-em ma mieć skrzynię 5-tkę bo już się zastanawiałem czy tam nie powinna być 6-stka...

Edytowane przez Ronin78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silvo, więc może porównam z Waszymi, jak to u Was wygląda? Jakbyście mogli przy okazji obczaić. Moim zdaniem 3000 to jest wysoko, za wysoko na taką klasę auta (w Corsie 1.0 bym to brał na klatę, tutaj to lekko pojechane).

Edytowane przez Ronin78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przełożeniu skrzyni słyszałeś zapewne.

Możesz mieć nawet dwie takie same Vectry z tym samym motorkiem a inne skrzynie.

Wtedy przy tej samej prędkości będziesz miał rożne obroty.

Nie porównuj więc aut całkiem innych bo różnica będzie na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zatem zapytam czy inne Vectry benzynowe też mają tak krótkie przełożenia skrzyni czy tylko moja wersja tak ma? Jak ktoś jeździ tylko po mieście to mu to pewnie obojętne, gorzej jak wyjedzie się na kawałek autostrady :> generalnie autko jest fajne, ale to mi się nie podoba, wręcz jest podejrzane stąd ten temat i prośba o porównanie - jeśli jeździcie takimi drogami, że możecie to sprawdzić, proszę luknijcie. Jak mi ktoś potwierdzi, że 5 biegowy 2.2 tak właśnie ma, będzie mi z tym trochę lżej na sercu. Nigdzie nie znalazłem odpowiedniej informacji.

Edytowane przez Ronin78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne silniki maja skrzynie z innymi przełożeniami, musiałbyś porównywać z takim samym motorkiem.

U Ciebie jest skrzynia F23SR, z przełożeniem 3,95

W chevy masz skrzynie chyba automat z przełożeniem podobnym jak w sintrze 3,09

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ja to rozumie, ale nadal drążę bo nie rozumie producenta, jak mogli :devil2:

Serio, jeśli możecie wrzucajcie swoje fotki - zrobimy sobie przy okazji rozeznanie, przecież temat nie musi być monolityczny :spoko: jak komukolwiek równiez wyjdzie 3000 rpm to przestanę narzekać :aniolek:

 

Ps. Sintrę to masz bliźniaczą zdaje się do mojego Żuka :-)

 

11e701e479c3.jpg

Edytowane przez Ronin78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Sintra i Trans Sport to rodzeństwo, nawet w tej samej fabryce składane za oceanem :-D

E moja podobno zjechała z taśmy w Austrii, nie wiem ile w tym prawdy ... :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności