Skocz do zawartości

Wyciszenie maski wygłuszenie Meriva 1,7 CDTi


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bobeusz2011

Witam Forumowiczów.

 

Przydarzyła mi się straszna rzecz. Otóż pod maskę wlazły mi jakieś zwierzęta (kot, szczur, łasica) Zaszczały i rozwaliły mi wygłuszenie - ocieplenie - maski. Jak i ocieplenie grodzi między kabiną i silnikiem.

Rozszarpane elementy usunąłem z maski i całą resztę, która rozwalona była po całej komorze.

 

Pytania moje brzmią:

 

1. Jak bardzo niezbędny jest to element wyposażenia ? Zapewne odgrywa dużą rolę zimą ?

2. Czy są jakieś zamienniki tej maty? bo jakoś nigdzie nie mogę jej znaleźć do kupienia.
3. Może jakieś uniwersalne coś zamontować na wiosnę ?

4, Jakieś sposoby na odstraszenie zwierząt, aby tam nie właziły.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

post-25155-0-85042600-1456600991_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.z maski mozesz spokojnie zdjac

gorzej z grodzia bedzie glosniej w aucie

2.zamiennikow nie ma

3.sa maty wyklejane np na allegro

4.niedawno byly w TV testy odstraszaczy dostepnych w sklepach

zaden nie dzialal

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to kuna, skoro zostawiła ślady moczu.

Masz szczęście że tylko tyle, bo lubi ostrzyć zęby na przewodach elektrycznych i od chłodzenia.

Elektroniczne odstraszacze na chwilę pomagają ale i z tym kuna sobie radzi po jakimś czasie.

U mnie sprawdziły się kostki do klozety chyba domestos ma najmocniejszy zapach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zaczep na którymś z przewodów kostkę do WC, oczywiście tylko nie w okolicy filtra kabinowego (chyba, że lubisz te zapachy :niepewny: ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takich rzeczy.Kuna upodobała sobie Felicję córki.Pomaga tylko sierść od psa.Podejdź do weterynarza,poproś o garść.Czasem trzeba poczekać kilka dni aż takową będą mieli.Ale kuna Felicję omija wielkim łukiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

Kuna.

 

Widuje na parkingu w nocy różne zwierzęta. Myślałem, że to koty, albo fretki. Wpisuje w google kuna. I kurde to nie koty tylko jakieś kuny mi po parkingu biegają. To już znam winowajce. Jutro zarzucam kostkę wc. Do głowy by mi to nie przyszło z tą kostką czy sierścią.

 

Dzięki za te info z tym szkodnikiem. :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka odstraszyła na kilka dni.Potem się kunisko przyzwyczaiło do tego stopnia że pod maską córka zostawiła 3 kostki i to jej już nie przeszkadzało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w woli informacji.

Ja zakładałem do podkolanówek w newralgicznych miejscach tj przy przewodach do nagrzewnicy i przy wiązkach kabli bez osłony pcv.

W moim przypadku dałem 3 sztuki.

Wcześniej uszkodziły przewód od nagrzewnicy, kabelek do czujnika temperatury reduktora i przewody na cewce do świec.

Guma silikonowa bardzo im smakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności