Skocz do zawartości

przepływomierz powietrza


Gość Dabl

Rekomendowane odpowiedzi

Ty to wiesz,ja to wiem i jeszcze parę innych osób które robią to na co dzień,ale nie lubię jak ktoś wypowiada się o czymś co widział na youtubie albo coś gdzieś słyszał i poucza do tego.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz wymieniony ponownie, zaadoptowany, niestety błąd wyskoczył ten sam. Odstawie do serwisu, zobaczymy co powiedzą.

Ciekawi mnie ta rura dolotowa. ewidentnie samochód dostaje lewego powietrza i komputer od razu reaguje.

Spadek mocy jest odczuwalny czasami przy dużych prędkościach, wciskam gaz i nie czuje werwy, tak jakby się na chwile zawiesił.

 

Zobaczymy, mam nadzieję, że coś poradzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

został sprawdzony wąż pomiędzy intercoolerem a katalizatorem. Szczelny, wszystko gra.

Wyczytałem takie info na innych forach.

 

Jak odstawie do serwisu to zaproponuje taką diagnozę o jakiej mówisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem ten temat w opli i w fordzie. Fordy tez maja takie niby adaptacje. CO mozna zaadaptowac w przeplywomierzu jak ma pokazywac tylo wartosci poprawne ile powietrza przelatuje przez dolot?? Wystarczy wyjechac autem i przejechac sie kawalek by auto rozpoznalo pedal gazu w pozycji jalowej i maksymalnej i jakie sa wartosci dla tych warunkow i po sprawie. W fordzie adaptacja jest egr'a ale wystarczy tak zrobic i sprawa zalatwiona. Co nie znaczy ze bez tego auto nie bedzi ejechac czy bedzie mulaste. Praktycnzie nie odczujesz zmian czy z adaptacja czy bez. W aso to jeszcze pewnei uslyszysz ze aktualizacje softu wypadaloby zrobic za 220 zl jesli mnie pamiec nie myli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem i daje to tyle co nic. Kolega tez moj mial a swoja audi A4 wlasnie problemy. Silnik 2.0 TFSI. Fajny bo z DSG i kupa mocy pod maska. Zaczely sie problemy i powod to pompa w baku bo ta druga niby okej. Wymienil pompe- piekielnie droga tak nawiasem mowiac.Jakies tam problemy ze skrzynia zaczynaly sie. aktualizacja softu w sterze skrzyni i jest okej. Tylko powiedz sam czy nie uwazasz z ekilka lat jedzenia i skryznia sprawowala sie okej a teraz zaczelo sie cos dziac i czy ta aktualizacja to nei odwlecenie tej usterki i ze tak powiem zmniejszenie zakresu czulosciowego w sterowniku skrzyni by nie reagowała głupkowato i nei zmieniala biegow raz w dol raz w dore. Ewidentnie cos sie krzaczy w skrzyni a aktualizacja softu jej nie wyleczy-daje reke uciąć.

Tak samo z takimi rzeczami jak adaptacje przepustnicy czy inneych rzeczy nie sa takie konieczne do konca. Silnik sam rozpozna, nauczy sie co i jak.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, po wymienionym (poraz 2) przepływomierzu powietrza ponownie zapalił mi się czerwony serwis.

Wróciłem od mechanika zdenerwowany, zgasiłem auto, za pół godziny odpaliłem błąd nadal się świecił.

 

Dziś stwierdziłem że pierdziele, pojeżdżę troszkę. Odpaliłem auto, błąd się pokazał. przejechałem kilkanaście km, zgasiłem samochód, za chwile ponownie odpaliłem i od tamtej pory bład się nie pokazuje.

CZy to jest realne żeby insignia musiała przetrawić wymienę przepustnicy? żeby właśnie po pedale gazu itp rozpoznała wartości?

Dla mnie trochę dziwne ale zadawlające, błąd powinien pokazywać się za każdym razem kiedy odpalam auto a w tym momencie się to nie dzieje.


poza tym, jak już wcześniej wspomniałem, przepustnica byłą adaptowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności