Skocz do zawartości

Corsa C 1.3cdti Wysokie obroty silnika


Gość prometeusz16

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie mylisz z czujnikiem. Barometrycznym

Model sterownika w omawianym wątku MJD 6JO.C2 stosowany w CC 1.3 CDTI. z silnikiem z13dt

Nie mylić z MJD 6O2...z silnikami z13dth

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość prometeusz16

Jeśli byłby czujnik w sterowniku to by wiele wyjaśniło. Tylko dziwi mnie ze ponad 400 obrotów zawyza. Jeszcze takiego przypadku nie znalazłem na internecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia:

 

B-002 LISTA DANYCH

T015 Wyświetlacz testera Temperatura Otoczenia

 

Silnik pracuje na biegu jałowym, w temperaturze roboczej
Wszystkie odbiorniki wyłączone

 

Wskazówka:

Porównaj temperaturę na Info Display z temmpraturą otoczenia

Ten parametr jest wewnętrzną wartością modułu sterującego.

Wyświetlenie testera diagnostycznego odpowiada w przybliżeniu temperaturze zewnętrznej

 

Co prawda z TISa a nie z TECHa.

 

Ale jest w sterowniku czujnik temperatury.

 

Mati,rozróżniam wartości temperatury od ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prometeusz16

Czyli myślisz że sterownik silnika padł? Tylko że nie mam innych objawów uszkodzenia, a myślę że pod kompem raczej by wyskoczył tak poważny problem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prometeusz16

Które wartości mam podać?

Przed chwilą sprawdziłem MAF sensor i wyskoczyło 18,7g/s przy obrotach 1350, na zimnym silniku natomiast w combo pokazuje wartośc 7g/s przy obrotach 800. tylko na ciepłym silniku. Możecie sprawdzić jaka wartość się u Was pokazuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia:

 

B-002 LISTA DANYCH

 

T015 Wyświetlacz testera Temperatura Otoczenia

 

Silnik pracuje na biegu jałowym, w temperaturze roboczej

Wszystkie odbiorniki wyłączone

 

Wskazówka:

Porównaj temperaturę na Info Display z temmpraturą otoczenia

Ten parametr jest wewnętrzną wartością modułu sterującego.

Wyświetlenie testera diagnostycznego odpowiada w przybliżeniu temperaturze zewnętrznej

 

Co prawda z TISa a nie z TECHa.

 

Ale jest w sterowniku czujnik temperatury.

 

Mati,rozróżniam wartości temperatury od ciśnia

 

wskazowek dawac mi nie musisz a jak juz dajesz to dawaj prawidlowe

a sprawa jest taka ze Ty nie wiesz skad sterownik bierze ta temperature otoczenia (wydaje ci sie bo temperatura jest podobna do otoczenia wiec tak sobie strzeliles ze w sterowniku jest czujnik ...)

a ja to wlasnie wiem i zapewniam Cie ze nie jest to temperatura sterownika brana ze sterownika ...

i bez zadnych specjalistycznych przyrzadow moge Ci zrobic temperature otoczenia jaka chcesz

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się spierać.Wiem co podaję.I przerabiałem takie coś,no ale jeśli wiesz lepiej.....

 

Może ktoś się wypowie jeszcze co do mojego stwierdzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wporzadku podpowiem cala role odgrywa czujnik temp w przeplywomierzu na ktorego podstawie sterownik zapamietuje temperature otoczenia co jakis czas a ze temp powierza zasysanego jest zazwyczaj wyzsza z powodu nagrzanego wlotu ,ecu zawsze odejmuje 8st c (stad temperatura otoczenia jest podobna do tej na zewnatrz)

potwierdzone testami z zastapieniem czujnika temp zwyklym potencjometrem o odpowiedniej rezystancji

 

wszystko sie sprawdza

temperatura stala powietrza zasysanego 20 st po kilkunastu minutach -temp otoczenia ma 12

40 pow zas temp otoczenia ma 32 po jakims czasie

i obnizajac z 40 w dol potencjometrem automatycznie otoczenia schodzi w dol z roznica 8 st

ale juz podnaszac spowrotem do 40 st otoczenia pozostaje jaka byla najnizsza nie podniesie sie od razu trzeba troche przejechac ...

tyle na ten temat

dodam jeszcze ze do temp powietrza zasysanego 8 st (otoczenia w ecu bedzie 0)silnik ma 800 obr /min ponizej 0 podnosi obroty

 

dlatego po tych zabiegach wiem ze ecu nie ma czujnika temperatury

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prometeusz16

Sluchajcie właśnie jestem po obniżeniu obrotów komputerowo. Niestety nie udało się zejść na 800 lecz tylko na 980. To i tak lepsze niż 1250. Natomiast co do przepływomierza sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowana bo muszę mieć jeszcze na podmiane 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności