Skocz do zawartości

Gość paczeknml

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paczeknml

Witam serdecznie

 

Posiadam Opla Astra H 2004 roku, 1.7CDTI 101 KM

W poprzednim miesiącu miesiącu miałem zderzenie z dzikiem, tzn najechałem na martwego już dzika, całe auto wyskoczyło do góry. Miałem wyciek płynu, Policja stwierdziła iż jest to płyn od spryskiwaczy. Po przejechaniu ok 30 km samochód zgasł, zagrzał się, śmierdziało trochę spaloną gumą. Laweta zabrała auto do mechanika, który wymienił chodnicę, gdyż jej usterka była przyczyna wycieku. Nie mam zamontowanego wiatraka od chłodnicy klimatyzacji (ale to odrębna historia). Odebrałem auto od mechanika i powiedział mi, że słychać klekot na jednym z cylindrów i powiedział, że jak doleję specjalnej domieszki do paliwa to powinno przejść, gdyż wg niego mogło się coś zapiec w przewodach paliwowych. Tak też zrobiłem. lecz nie pomogło. Chciałbym dowiedzieć się co to może być za głośny klekot. Pytałem znajomego mechanika przez tel. i powiedział, że to mogą być jakieś "szklanki" czy jakoś tak, że niby tam nie ma smarowania i od tego klekocze. Chciałbym zebrać kilka opinii zanim udam się do jakiegoś mechanika, który będzie szukał tejże usterki, lecz boję się kosztów samej diagnozy, gdyż słyszałem, że samo rozebranie silnika łączy się ze zdjęciem paska rozrządu i kosztem od ok 300 zł + wymiana części. Chciałbym się upewnić, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto a usterka dalej będzie. Dodam na zakończenie że od momentu zderzenia przejechałem już z tym klekotem ok 6 tys km i wg mnie klekot jest nadal na tym samym poziomie.

Czekam na podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze h nie ma wskaznika temp, czyli moze byc to usterka zwiazana z przegrzaniem silnika,a takowe sa kosztowne.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkrol

W astrze h nie ma wskaznika temp, czyli moze byc to usterka zwiazana z przegrzaniem silnika,a takowe sa kosztowne.

 

Nie do końca nie ma wskaźnika. Temperaturę silnika można odczytać na wyświetlaczu po wejściu w tryb test mode (prytrzymanie przycisku settings)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem że można, tyle że kto robi normalnie podczas jazdy.Gdyby był np jak w AG to zapewne by nie doszło do przegrzania

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności