Skocz do zawartości

brak płynnosci w jezdzie


Gość ppp80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem, silnik x16xel z gazem ,wymienione swiece ,cewka ,czujnik temperatury wody ,rozrzad sprawdzony.problem polega na tym ze silnik nie reaguje płynnie na dodanie gazu lub nagłe odpuszczenie gazu ,zawsze jest lekkie szarpniecie ,dodatkowo jak schodzi z obrotów gdy hamuje silnikiem to potrafi strzelic w tłumik,Dodam ze jak odpale zimny silnik to jest troszke lepiej ale bez szału.dzieje sie jeszcze tak ze jak odpalam ciepły silnik to w poczatkowej fazie silnik faluje a nawet potrafi zgasnac, i ot problem ,rece opadaja ,moze ktos cos ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafi strzelić w tłumik, to pewnie także w kolektor dolotowy. Sprawdź, czy silnik nie zasysa lewego powietrza (nie masz wywalonej dziury, nie spadła opaska, nie pękła gumowa rura), dopiero potem regulacja LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem tez lekki spadek mocy, co do lewego powietrza to wlasnie zastanawia mnie jedna rzecz i gdzies juz o to pytalem bez rezultatu tzn. jak zatykam dolot nawet tuz przy filtrze to nic sie nie dłąwi silnik a chyba powinien?


dodam ze przepatrzyłem z grubsza i nawet psikałem samostartem ale nic nie wykazało


dzisiaj wykreciłem swiece na których zrobilem ok 200 km i zauwazyłem na nich cos w rodzaju sadzy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza na świecach oznacza niedopalone paliwo (zbyt bogata mieszanka). Zatkanie dolotu powinno zadusić silnik. Brak powietrza uniemożliwia spalanie. Jak nie rozbierzesz dolotu począwszy od filtra, a skończywszy na kolektorze, to się nie dowiesz, gdzie masz nieszczelność. Telepatycznie też Ci nikt nie pomoże, chyba że zaangażujesz wróżkę z Kajmanów, albo fusy po kawie coś powiedzą...

Co miało wykazać psikanie samostartem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozbierzesz dolotu począwszy od filtra, a skończywszy na kolektorze, to się nie dowiesz, gdzie masz nieszczelność

nic nie trzeba rozbierac

tylko umiejetnie psikac samostartem

i znajdzie gdzie lapie lewe powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza na świecach oznacza niedopalone paliwo (zbyt bogata mieszanka). Zatkanie dolotu powinno zadusić silnik. Brak powietrza uniemożliwia spalanie. Jak nie rozbierzesz dolotu począwszy od filtra, a skończywszy na kolektorze, to się nie dowiesz, gdzie masz nieszczelność. Telepatycznie też Ci nikt nie pomoże, chyba że zaangażujesz wróżkę z Kajmanów, albo fusy po kawie coś powiedzą...

Co miało wykazać psikanie samostartem?

gdzie swyczytałem ze sprawdzali wlasnie nieszczelnosc tym , w miejscu sasysania lewego powietrza sasysało samostart no i obroty rosło co pokazywało w którym miejscu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności