Skocz do zawartości

Samochód nie odpala, brak pomysłu co może być przyczyną.


Gość baden_baden90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość baden_baden90

Witam,

 

Z góry przepraszam, jeśli temat założony w nieodpowiednim dziale, mam nadzieje że dobrze go umieściłem.

Od listopada zmagam się z problemem przy uruchamianiu samochodu, rozrusznik kręci samochód nie odpala, byłem już u większości mechaników i elektryków w mojej miejscowości. Samochodu co kilka dni nie udaje się odpalić. U jednego po odpowietrzeniu odpalił, u drugiego postał kilka dni i jak twierdzą odpalił, u trzeciego odpalił już po zjechaniu z lawety (za piątym obrotem), mechanicy i elektrycy co rusz wymyślają nowe przyczyny, coś wymienią, twierdzą że będzie dobrze, a po kilku dniach dzieje się to samo. Z komputera wykasowane wszystkie błędy (w tym błąd pompy, który już się nie pojawia, według ostatniego mechanika nie jest to pompa, a myślę że znają się na rzeczy bo glównie tym się w tym warsztacie zajmują). Ostatnio podejrzenie padło na immobilizer, ale nie wydaję mi się żeby w tym był problem, ponieważ dzisiaj pierwszy raz udało się auto odpalić po wciśnięciu do podłogi pedału gazu (co jak mi się wydaje wyklucza immobilizer), znowu nasuwa się pytanie o pompę, może jest to tylko pompa dostarczająca paliwo do silnika przed uruchomieniem samochodu, ale z kolei nie chce mi się wierzyć, żeby mechanicy sami do tego nie doszli. Wymieniony EGR, zawór ciśnienia paliwa, filtr paliwa. Przy ostatnim uruchomieniu wydaje mi się, że trochę nie równo pracował, ale nie wiem, czy nie doszukuję się już dziury w całym... nie mam pomysłów. Nie chce też wydawać pieniędzy na marne, każda wizyta wiąże się z kosztami jak wiadomo.

Bardzo proszę o jakieś sugestie, nie liczę że na odległość znajdziecie przyczynę, ale chociaż jakieś wskazówki, może ktoś miał podobny problem, auto poza problemem odpalania jest w stanie idealnym, nie kopci, nie traci mocy, po prostu nie ma się do czego przyczepić.

Edytowane przez baden_baden90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baden_baden90

Z filtrem wszystko w porządku, zrobilem test i postawilem samochod na gorce dolem do gory na 2 dni. Po dwoch dniach uruchomiłem go bez problemów, odpalił jak należy. Pozostawiłem go na górce na kolejny dzień i następnego ranka ta sama sytuacja, odpalił na dotyk, więc następnego dnia ustawiłem go tyłem do góry. Nie odpalił. Jest już jakiś postęp, czy ktoś miał podobną sytuacje? Co mogło by być przyczyną? Czy to jednak pompa?

Można powiedzieć, że identyczna sytuacja jak z tego forum, niestety odpowiedzi brak.
http://forum-mechanika.pl/threads/opel-vectra-b-2-0-dtl-problem-z-odpaleniem.10011/

Edytowane przez baden_baden90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o zapowietrzaniu ukladu paliwowego

z tego co napisales (ustawienie auta )

wlasnie na to wskazuje

walkowano to na forum wiele razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baden_baden90

Tak też powiedział mi mechanik, szkoda że dopiero teraz o tym pomyślał. Zobaczymy co z tego wyniknie. Dam znać jaka była przyczyna. Może się przyda komuś w przyszłości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość baden_baden90

Witam,

 

Niestety po sprawdzeniu wszystkich możliwych przyczyn zapowietrzania się, okazało się, że to jednak pompa, w najlepszym przypadku ok. 600zł demontaż + uszczelnienie pompy, w najgorszym 2500zł. Jaki wniosek? Nigdy więcej diesla, pare groszy więcej w kieszeni na za oszczędzonym paliwie, nie zrekompensują wydatków w warsztacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności