Skocz do zawartości

Problem z skrzynią automatyczną


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Wiem że podobne tematy były poruszane, ale proszę o pomoc. Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Sintry, która mnie już zniechęca do siebie. Mianowicie po przejechaniu kilku pierwszych kilometrów zapala się kontrolka trybu awaryjnego skrzyni biegów. Od tego momentu auto rusza z miejsca i przyśpiesza zamulone jak z trzeciego biegu. Do momentu, gdy kontrolka nie świeci auto z mocą rwie się do jazdy (3.0 v6 automat). Problem powtarza się po każdym restarcie silnika. Kilka razy odczułem przy próbie przyśpieszenia szarpnięcia, które wraz z kilometrami jakby narazie zanikły (auto stało nie jeżdżone u handlarza). W takich warunkach sprowadziłem pojazd 500 km do domu. Nie było kłopotów z biegami, przy przełączaniu czuć było "szarpnięcia" = wbijanie biegów. Kolejnego dnia zaskoczenie. Gdy chciałem wycofać wrzucam R i nic - zero reakcji. Czuć jedynie na D (nie sprawdzałem 1,2,3). Teraz żeby wskoczył wsteczny, zauważyłem że muszę wrzucić D i ruszyć trochę do przodu, i dopiero wrzucić wsteczny, żeby zaskoczył. O ile starą Astrę F znam na wylot o tyle Sintra dla mnie to czarna magia. Stąd też prosiłbym o jakąś łopatologiczną pomoc ewentualnie podpowiedź co i jak.

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

 

Miałam to samo... Ale ponieważ wówczas wiele działo się z moim autem to nie za bardzo pamiętam przy której dokładnie usterce były te objawy.

Albo kiedy był uszkodzony czujnik prędkości na skrzyni... Albo jak musialam rozebrać skrzynie na czesci pierwsze.

Czujnik sprawa groszowa, chyba 300 zł... Naprawa natomiast... Fiu fiu... Weź ją lepiej oddaj :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo... Ale ponieważ wówczas wiele działo się z moim autem to nie za bardzo pamiętam przy której dokładnie usterce były te objawy.

Albo kiedy był uszkodzony czujnik prędkości na skrzyni... Albo jak musialam rozebrać skrzynie na czesci pierwsze.

Czujnik sprawa groszowa, chyba 300 zł... Naprawa natomiast... Fiu fiu... Weź ją lepiej oddaj :-D

Da się to jakoś tanim kosztem sprawdzić... Albo samemu????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAGTRONIX

Jak ty na lekko toczącym się autku wrzucasz R to szczęścia życzę bo rozpieprzysz skrzynię

Najpierw zobacz czy po nocy na zimnym oleju biegi wchodzą i porównaj jak się auto rozgrzeje

Sprawdź poziom oleju zobacz czy jest czysty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

Czujnik to możesz nawet na złomie poszukać...

Ale zacznij od podłączenia skrzyni pod komputer. Skoro wchodzi w tryb awaryjny to muszą być jakieś błędy zapisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to kod bledu skrzyni

drugie co to wizyta u speca od skrzyn

samo zlanie oleju powie sporo

kij wie kiedy byl zmieniany

moze jest spalony

a to sie konczy najczesciej remontem skrzyni

jak do tego dojda opilki w oleju to pozamiatane

naprawa to kilka tysi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaola1

A widzisz Gawlak... Odświeżyłeś mi pamięć.

Objawy te miałam od czujnika, który po wyjęciu go ze skrzyni był zawalony opiłkami. Czyszczenie jednak nic nie dało tylko musiałam go wymienić. A wcześniej zmieliło hydrokinetyka....

Więc generalnie można przypuszczać iż jego skrzynia jest w bardzo kiepskiej kondycji.

Ale komputer prawdę powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp naprowadzi a olej powie prawde ;)

juz drugi tydzien siedze tylko w automatach

co potrafia ludzie zapuscic automaty to bania puchnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności