Skocz do zawartości

Dziwne stuki silnik 1,4 16v X14XE


Gość Minek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niecałego miesiąca dziwnie stuka silnik (na zimnym nie stuka tylko jak osiągnie około 40oC) , nie mogę zlokalizować skąd to dochodzi moje przypuszczenia to albo zawory, napinacz paska rozrządu lub od dolotu powietrza.
Olej wymieniany w październiku na syntetyk (nie bierze oleju) rozrząd w październiku.
Wrzuciłem filmik na Youtube (zaczyna stukać po 20s filmiku) https://youtu.be/u_gnrxlz2pg
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Minek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po obejrzeniu Twojego filmiku przypuszczam że winowajcą mogą być zawory, wiem że luz kasowany jest hydraulicznie, ale jeżeli któryś z kanałów dostarczających olej mógłby się zatkać to właśnie w taki sposób będą klepać zawory jak na twoim filmiku, ale to tylko moje przypuszczenia. Może się mylę trzeba by poczekać może któryś z kolegów też się wypowie w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze wyłączył LPG - posłuchał bez LPG (elektrozawory mogą też tak klepać).

Inną opcje podał Leszek, głośniej u góry niż na dole.

Obejrzeć też warto kolektor - ale ten raczej zimny się tak tłucze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam filmik jak stuka na gazie i po wyłączeniu go.
Pamiętam jak montowałem ze znajomym mechanikiem rozrząd i ciężko wszedł pasek, czy jest możliwość inaczej włożenia napinacza? Bo robione było zgodnie z dołączona inst. ale sporo się na oglądałem filmików i ludzie piszą że może być taka ewentualność(różne marki i modele samochodów).
Zauważyłem jeszcze nad kopcone nad złączem elastycznym jutro to wymienię dla świętego spokoju (może to jest źródłem hałasu).
W czwartek postaram się zerknąć na pasek, kolektor ssący i wydechowy.
Dziękuje za zainteresowanie moim problemem i na pewno napisze co było przyczyną dziwnego stukania.
W połowie filmu przełączyłem na benzynę.


Pozdrawiam Minek Edytowane przez Minek3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie częstotliwość tego stukania i dźwięk wskazuje na szklankę zaworu. Na zimnym nie stuka bo olej jest jeszcze gęsty. Złącze elastyczne i kolektory nie mają nic do tego stukania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej przy kupnie był MOBIL 1 PEAK LIFE 5W50, Ja raz wlałem ten sam potem zmieniłem na Castrol magnatec 5W40 (wymiałem w Październiku 2015) i przejdę z powrotem na Mobil (silnik ciszej pracował) Jeszcze świece wymiałem były 2 iskrowe ja dałem 1 iskrowe ale to nie powinno mieć wpływu.
Złącze elastyczne i tłumiki w porządku (byłem w serwisie specjalizującej się w tej dziedzinie)
Kolektor wydechowy także, zerknąłem jeszcze na pasek i jest cały jak nowy,
Zostają szklanki lub układ dolotowy,
Układu dolotowego sam nie rozbiorę wiec napisze po wymianie oleju czy ustanie stukanie.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o przebieg do wymiany. Przy LPG zaleca się częstsze wymiany.

Więc to raczej będą popychacze, przy czym poczytał bym o płukaniu układu olejowego, może pomoże ale pewności nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznie robię 9-10 tysięcy a wymieniam zawsze Październik lub listopad (taki zwyczaj) w tym Wszystkie filtry i świece, Przegląd tarcz i klocków,
Konserwacje podwozia i profili zamkniętych co 2 lata.
Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności