Skocz do zawartości

Brak "elektryki" w kabinie i zagadkowa wiązka przewodów


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Dzięki za pomoc. Chyba już wszystko jasne. Na białej kostce wchodzi w zaznaczonych pinach 12V na pomarańczowych przewodach. Na wyjściu w szerokiej niebieskiej w zaznaczonych pinach jest równe 0V (przewody różowy i żółty). Zaznaczone bezpieczniki są sprawne, natomiast na nich też nie ma zasilania. Chyba miałem pecha jak podpinałem drugi moduł - też musiał być ubity albo przez inne oznaczenia numeryczne nie spasował. Boję się trochę kupować trzeci w ciemno z demontażu, chociaż gość twierdzi, że mu wszystko działa, i że numery te same.

 

Jakby coś to będę pytał, gdyby nadal nie zaświeciło po wymianie na nowy.

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolejnego modułu nie kupuj.

Na tej szerokiej wtyczce sprawdzałeś napięcia na wyłączonym zapłonie ?

Napięcie powinno pojawić się po włączeniu zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem wskazaną przez Ciebie poprawkę i rzeczywiście jest napięcie 12,45V zarówno na wtyce jak i na bezpiecznikach. A na dopływach do lampek 0V. Szukania gdzie jest przerwa ciąg dalszy. Ręce mi opadają.

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie damy rade tylko potrzebuję trochę czasu na przestudiowanie schematu.

Odszukać chcę jeszcze który pin przy module daje napięcie na oświetlenie i wtedy powinno być już z górki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały przewód idzie na pewno do włącznika przy światłach bo już to rozkminiłem. Lampki zaświecą też po podaniu plusa na fioletowy. Mówię tu o szerokiej kostce jeśli dobrze pamiętam. Czerwony jeszcze zamykał obwód na omomierzu po jego podpięciu pod filetowy przy lampce podsufitki i do szerokiej kostki (czerwony przewód).

Edytowane przez stuartus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

 

Zastosowałem wskazaną przez Ciebie poprawkę i rzeczywiście jest napięcie 12,45V zarówno na wtyce jak i na bezpiecznikach. A na dopływach do lampek 0V. Szukania gdzie jest przerwa ciąg dalszy. Ręce mi opadają.

A sprawdzałeś łącznik - kostkę na słupku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem teraz pewien (sprawdzę później ) ale wydaje mi się że na żarówkach powinno być cały czas 12V a obwód zamykany jest przez podanie minusa z czujnika drzwi.

Oczywiście za pośrednictwem modułu.

 

 

edit

Od studiowania schematów już mam oczopląsy - bardziej skomplikowanie niż sadziłem znalezienie zależności co odpowiada i kiedy za załączenie lampek.

Ale nie poddajemy się i jak coś to do NASA będziemy pisać o pomoc.

 

Rafał może zróbcie spota, bo chyba macie najbliżej aby podmienić moduły dla sprawdzenia.

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAGTRONIX

Że sie tak wetnę w debate

Czy sprawdzałeś w jakie pozycji jest włącznik oświetlenia ?(to okrągłe kółko pod włącznikiem świateł Powinien być ustawiony przed klik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał może zróbcie spota, bo chyba macie najbliżej aby podmienić moduły dla sprawdzenia.

No tak mam najbliżej Krakowa (do rynku głównego 30km) ale teraz jestem 470km na zachód od Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności