Skocz do zawartości

Brak "elektryki" w kabinie i zagadkowa wiązka przewodów


Rekomendowane odpowiedzi

Jest mały sukces... Podpięcie na ostro do jednego z dwóch czarnych przewodów biegnących w podsufitce również do lampki podsufitki i tak 50/50 działa przy włączonym zapłonie. Szukania ciąg dalszy... nadal nie wiem dlaczego nie ma napięcia w przewodach dochodzących do żarówek tj. fioletowy i szaroczarny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź czy wychodzi napięcie z wyłącznika głównego (u mnie po wymianie wyłącznika głównego i polutowanie przeciętych kabli od niego spowodowało powrót oświetlenia wnętrza).

Chodzi o przewody fioletowe i szare.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze to zrobiłem to wychodzi 12v miernikiem, ale gdy podpiąłem zamiast miernika testową żaróweczkę (taką jak w lampkach) nie zaświeciła w każdym położeniu wyłącznika głównego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa:

- oświetlenie

- szyby

Za to jest odpowiedzialny moduł nadwozia

 

Centralny działa tylko z kluczyka ?

Masz sygnał ostrzegawczy gdy bez zapłonu przy otwartych drzwiach włączysz światła postojowe ?

 

Sprawdź na wszystkie znane ci sposoby po trzy razy bezpieczniki w kabinie:

F4

F11

F12

F13

F31

F43

http://forum.opel24.com/topic/8127-bezpieczniki-i-przekazniki/

 

Sprawdź dokładnie masę nr 9 na prawym słupku (pomiędzy drzwiami) i kable do niej przykręcone http://s20.postimg.org/bj3ws6crh/masa_9.gif

Każdy kabel pociągnij i sprawdź czy się nie rozciąga.

Sprawdź też wiązkę kabli przy progu czy nie wygląda podejrzanie, (przetarcia, przecięcia zgniecenia naprawy)

 

ps zrób fotki wtyczek przy module nadwozia po ich wypięciu - będzie łatwiej wskazać gdzie robić kolejne pomiary.

 

ps2 napisz skąd jesteś, może ktoś z forumowiczów mieszka w w pobliżu i znajdzie chwilę aby sprawdzić moduły nadwozia w swojej sintrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny działa tylko z kluczyka

Sygnał ostrzegawczy jest

Bezpieczniki sprawdzone kilka razy są ok, ale raz jeszcze się przyjrzę

 

Za masę się dobiorę... dzięki za podpowiedź. Za chwilkę śmigam sprawdzić:P

O wiązkach pomyślałem wcześniej, lecz nie sprawdzałem dokładnie, bo szybko stwierdziłem że podłoga jest czysta (bez rdzy, więc wilgoć odpada), a przewody zaizolowane jak fabrycznie bez śladów napraw. Pewnie mógł to być mój błąd.

 

Fotki też wrzucę.

 

Jestem ze Stalowej Woli (koło Sandomierza), ale mieszkam tymczasowo w Krakowie.


Masa i wiązki są ok.

Sytuacja ma się tak, że na mój rozum to nie ma plusa do lampek i chyba rzeczywiście jednak moduł jest uszkodzony, bo jak podam sam plus bez masy z innego miejsca to hula prawie tak jak powinno:

- można zaświecić z przełącznika

- gaśnie z wyłączników

- gaśnie przy zamknięciu drzwi

- działa jedynie na zapłonie

 

Dorzucam fotki odnośnie wtyczek modułu. Chciałbym się upewnić zanim kupie nowy.

- środkowa

1fddf030c6badedfmed.png

pin

1 beżowy

2 biały

3 niebieski

4 pomarańczowy

5 pomarańczowy z czarnym paskiem

6 czerwony z czarnym paskiem

7 czerwony

8 czarny z białym paskiem

9

10 niebieski

11 czerwony z czarnym paskiem

12

13 różowy

14

15 zielony

16 seledynowy

--------------

17

18 fioletowy

19

20 żółty

21 szary z czarnym paskiem

22

23 seledynowy

24

25 beżowy

26 czarny

27 brązowy z białym paskiem

28

29 niebieski z czarnym paskiem

30 seledynowy

31 żółty

32

 

numeracja kolejnych wtyk w ten sam sposób

- lewa (od strony kierowcy- moduł zieloną naklejką w stronę podsufitki)

6ed809695afb2412med.png

1 czarny

2 błękitny

3 żółty

4 zielony z białym paskiem

5 błękitny

6 żółty

7 fioletowy

8 żółty

9 brązowy

10 czarny z różowym paskiem

- prawa

c2764222446710c4med.png

1 pomarańczowy /gruby

2 pomarańczowy /cienki

3 szary z czarnym paskiem /cienki

4 niebieski /cienki

5 kremowy /gruby

6 różowy /gruby

7 szary /gruby

8 czarny /gruby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Demontowales schowek przy wyciąganiu? Bo prawdopodobnie będę się dziś dokopywał do nagrzewicy, może uda mi się te piny sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontowales schowek przy wyciąganiu? Bo prawdopodobnie będę się dziś dokopywał do nagrzewicy, może uda mi się te piny sprawdzić.

Nie demontowałem. Trochę gimnastyki i sponiewierania po podłodze:] i ogarniałem temat. Co do nagrzewnicy u mnie ją dobrze widać było za konsolą środkową jak się położyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze przyszło mi na myśl - na słupku "B" od strony pasażera jest kostka do podłączenia podsufitki (dolny plastik) - możliwe że coś tam jest skopane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Sprawdziłem, kolejność taka sama u mnie, kabloteke do modułu masz ok. Tylko ja nie mam kilku kolorów, ale Luba nie posiada grzania tyłka, szyberdachu, alarmu, uchylanych szyb z tyłu itd, stąd pewnie te braki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze w środku nocy, ale najlepiej mi się wtedy myśli bo nikt gitary nie zawraca.

Sprawdź napięcia na tych pinach, nawet nie wyjmując z modułu jeśli masz dojście od strony kabli.

Zaznaczyłem też z których bezpieczników jest podawane napięcie w razie jakby go nie było.

x47.1.pngx47.2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności